Haberin Tarihi:
11 Mart 2013 Pazartesi 11:33


Mustafa Yumlu Beşiktaş maçında savunmanın ayakta kalan isimlerinin başındaydı.

Mustafa Yumlu... Ne yaparsa yapsın ağzıyla kuş tutsa da bir türlü kimsenin gözüne giremiyor. Taraftar yaptıkları hatalarla takımı ateşe atan futbolcuları bağrına basarken Mustafa’yı sahada görünce homurdanıyor. Medya mensupları her maç öncesi onu kulübeye oturtmaya çalışıyor. Kadro yaparken Giray Sol Bamba ve Celustka’yı baş köşeye koyup ona ‘öte yandan’ muamelesi yapıyor. Ama Mustafa her maçta bu kesimlere Trabzonspor formasını giyen futbolcunun nasıl oynaması gerektiğini gösteriyor.
‘Bu Maçı Kazanabilirdik’

Savaşıyor mücadele ediyor yenilgiye tahammül edemiyor rakiple didişiyor. Ve Trabzonlu ruhunun bir simgesi olarak sahada büyüyor. Bordo-Mavili takımın stoperdeki başarılı ismi Mustafa maçtan sonra yaptığı değerlendirmede “İki takımı da tebrik etmek gerekiyor. Çok zevkli ve iyi bir mücadele oldu. Sadece gol yoktu. Lig sıralamasında iyi bir yerde değiliz. Bu bizi çok üzüyor. Bu maçı kazanmak istiyorduk maalesef olmadı. İyi oynadığımızı düşünüyorum. Bu maç ilerisi için sevindiricidir. Ümit verdiğimiz inancındayım.

‘Ah o golü atabilseydim’

Yumlu “Bursaspor maçını kazanıp iyi yerlere gelme amacındayız. Takımın durumundan herkes şikayetçi bu da doğaldır. Trabzonspor’a asla yakışmayacak bir yerdeyiz. Çok daha iyi olabilmek için çok çalışıyoruz. Bunun meyvelerini bir gün mutlaka toplayacağız. Bu durumdan kurtulmanın da elimizde olduğunun bilinci içindeyiz. En kısa sürede düzeleceğiz” diye konuştu. Mustafa kaçırdığı gol için de “O pozisyonda Adrian topu çok iyi yere kesti. Ben de yükseldim ama yetişemedim. Top da kafamı sıyırdı. Gol olsaydı harika olurdu” dedi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]: zaguda