Eski hakem Erman Toroğlu Fenerbahçe'nin Bursaspor karşısında attığı ikinci golde faul olduğunu savundu.
Haberin Tarihi:
11 Mart 2013 08:35
Fenerbahçe ile Bursaspor arasında oynanan karşılaşmada sarı-lacivertlilerin attığı ikinci gol hakkındaki tartışmalar sürüyor. Raul Meireles'in filelere gönderdiği pozisyon öncesinde Moussa Sow'un Carson'a bir faulu olduğu iddia edilirken; Portekizli oyuncunun ofsayt pozisyonunda olduğu da konuşuluyor.

Pozisyonu Hürriyet'e değerlendiren eski hakem Erman Toroğlu şu ifadeleri kullandı:

"F.Bahçe’nin attığı ikinci golde Meireles ofsayt diyenler var. İlk orta atıldığında Meireles ofsayt pozisyonunda... Ama rakibi de etkilemiyor kendine avantaj sağlamıyor. Pozisyon devam ediyor Sow’la kaleci arasındaki mücadelede bence net bir faul var. Kaleci topu almak için ellerini kaldırdığında kaleciye yapılacak şarj alanı kaybolmuştur. Bu pozisyonda kalecinin koluna ve vücuduna dokunduğunuzda faul kararı verilmesi gerekir. Sow’un da Bursaspor kalecisi Carson’ın sağ kolunun dirseğine bir darbesi var ve pozisyon fauldur. Bu pozisyonda Meireles’in topa vurması ofsayt olarak değerlendirilmez. Çünkü Portekizli’nin ilk ofsayt pozisyonu kaybolmuştur ikinci yeni bir pozisyon başlamıştır.

Umarım açıklama yaparlar
Yardımcı hakem ısrarla hakemi çağırıyor. Çünkü hakeme diyecek ki pozisyon faul herkes gördü sen görmedin. MHK de diyor ki hakem size sorarsa siz olayı ikaz edin sormazsa fazla çomaklamayın. Ama aferin yardımcıya aslan gibi duruyor. Özkalfa duramıyor neden? Aziz Yıldırım korkusundan. Beş dakika muhabbetten sonra hakem kararında ısrar etti. İnşallah kamuoyuna yazılı açıklama yaparlar öğreniriz."

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Fotospor