Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba takımının Trabzonspor ile 0-0 berabere kaldığı karşılaşmanın ardından Trabzon deplasmanından alınan 1 puanın iyi olduğunu belirtti.

Haberin Tarihi:
09 Mart 2013 21:24

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba takımının Trabzonspor ile deplasmanda berabere kaldığı karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmada çok kötü bir performans sergilediklerini ve sakatlığı bulunan Veli Kavlak'ı aradıklarını belirten Aybaba; "Sezonun en kötü oyunlarından birini oynadık. Veli orta alanda tempomuzu yükselten oyuncumuzdu. Onun sakatlığı nedeniyle tam olarak hazır olmayan Oğuzhanla oynadık. Rakip de çok dirençliydi. 3 tane net pozisyonumuz var birini atsak farklı olabilirdi. Bu maçlar bizim için tecrübe olacak biz de arkadaşlara önümüzdeki maçın önemini anlatacağız." ifadelerini kullandı.

Takımın tempo problemini Holosko ve Fernandes'in rahatsızlıklarına bağlayan Aybaba "Bugün takımda tempo problemi vardı. Holosko ateşli ve rahattı.

Fernandes'in arka adelesinde problem vardı. Şimdi oyunumuza geri dönüp kalan 9 maça odaklanmamız gerekecek." şeklinde konuştu.

Karşılaşmanın 35. dakikasında Emre Özkan'ı çıkartıp Gökhan Süzen'i oyuna almak zorunda kaldıklarını belirten tecrübeli teknik adam; "Sol tarafa hamle yapmak zorunda kalıyoruz hep. Keşke yapmasak da bu hakkımızı hücumdan yana kullansak. Ama futbol bu bugün böyle olur yarın farklı şeyler çıkabilir ortaya. Trabzon deplasmanında alınan 1 puan iyidir." ifadelerini kullandı.

BASIN TOPLANTISI

Trabzonspor ile golsüz berabere kalan Beşiktaş'ın Teknik Direktörü Samet Aybaba ''Ligde Fenerahçe Stadı'nda oynadığımız maçtan sonra en kötü ikinci maçımızdı'' dedi.

Aybaba maçın ardından düzenlenen basın toplantısında en kötü maçlarından birini oynadıklarını belirterek ''Temposuz isteksiz bir maçtı. Çok pas hatası yaparak oynadık oyunun genelinde. Kaleciyle başlayan erken sakatlık sonrası sol kenarda aksama Fernandes'in arka adalesinde sıkıntı üst üste gelince hücuma yönelik direnci arttırma şansını oyunun ortalarında kaybettik'' dedi.

Tempolu coşkulu oynayan bir takım olduklarını ve maçlarda bu özellikleriyle ön plana çıktıklarını ifade eden Aybaba ''Bu maçta tempo ve coşkuyu maalesef yakalayamadık. Buna rağmen 2-3 pozisyona girdik. Birini gol yapsak maç farklı olabilirdi. Cenk'i kutluyorum çabuk oyuna girdi iyi oynadı. Önümüzde 9 maçımız var. Her maça maç maç bakıyoruz. Önümüzdeki maçlara bakacağız'' ifadelerini kullandı.

Aybaba sol kanatta Emre Özkan değişikliğine ilişkin bir soru üzerine ise ''Değişikliğin hepsi konuşuluyor. Oynatıyoruz konuşuluyor oynatmıyoruz konuşuluyor. Değiştiriyoruz konuşuluyor değiştirmiyoruz konuşuluyor. Fenerbahçe Stadı'da oynadığımız maçtan sonra bana göre oynadığımız en kötü ikinci maçtı'' diye konuştu.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
fotospor