Trabzonspor Valisi Recep Kızılcık ve eşi Sema Kızılcık Trabzonspor'u ziyaret ederek Gönül Elçileri projesi tanıtımı kapsamında teknik heyet ve bordo mavili oyuncularla bir araya geldi.


Haberin Tarihi
:
06 Mart 2013 16:46


Trabzonspor Valisi Recep Kızılcık Trabzonspor'u ziyarette yaptığı konuşmada ‘Gönül Elçileri’ projesi hakkında bilgi vererek “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 19 Aralık 2012 tarihinde Ankara'da Sayın Başbakanımız’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi himayesinde ‘Gönül Elçileri’ projesi 81 ilde başlatılmıştır. Söz konusu projeyle toplumda gönüllülük kavramına yönelik farkındalığın geliştirilmesi toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak gönüllü sayısının arttırılması insan kaynağı ihtiyacının güçlendirilmesi ve gönüllü çalışanın yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır. 2 yıl devam edecek olan proje farklı alt projelerden oluşmaktadır” dedi.

Teknik direktör Tolunay Kafkas ise ziyaretin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek anlamlı projeye herkesin destek vermesi gerektiğini vurguladı. Vali Kızılcık’ın eşi Sema Kızılcık ise Trabzonspor Kulübü’nden sürekli destek gördüklerini dile getirdi “Trabzon’da bulunduğumuz 4 yıl boyunca her konuda kulübümüzden destek gördük. Bu nedenle yetkililere teşekkür ederiz” diye konuştu.

Daha sonra Vali Dr. Recep Kızılcık ve eşi Sema Kızılcık teknik heyet ve futbolcuların yakalarına proje için hazırlanan rozetleri taktı. Futbol Şube Sorumlusu Yılmaz Büyükaydın ile Tolunay Kafkas ise Vali Kızılcık ve eşine üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu formalar hediye ettiler.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]fotospor