Haberin Tarihi:
05 Mart 2013 15:32

Amerika'da Radikal İslam'a ve Şeriat'a karşı mücadele veren İsrail'e yakınlığı ile bilinen AFDI – American Freedom Defense İnitiative'in son kampanyasında Erdoğan'ın da posterlerini kullanmaya karar verdiğini açıklamıştı.

AFDI bu kararı "Medeniyetler İttifakı" konferansında Erdoğan'ın Siyonizm'i insanlığa karşı suç olarak gösteren konuşması üzerine almıştı. Örgüt geçen yıl ABD'de birçok şehirde otobüs ve metrolarda cihada karşı hazırladığı posterlerle gündeme gelmişti.


Bu yılki afişlerle donatılan otobüsler ABD sokaklarında dolaşmaya başladı. Otobüsler Washington dahil birçok şehirde gezmeye devam ediyor.Örgütün hazırladığı kampanya afişlerinde bazı Filistinli direnişcilerin El Kaide Lideri Usame Bin Ladin'in ABD'de Fort Hood Askeri Üssü'nde 13 kişiyi öldürmek suçlamasıyla yargılanan Nidal Malik Hasan'ın veBaşbakan Erdoğan'ın fotoğrafları yer aldı.

Erdoğan'ın posterinde ünlü Siirt Mitingi'nde söylediği "Camiler kışla Minareler süngü Kubbeler miğfer Müminler askerimizdir.." sözlerinden sonra "Onun cihadı bu ya sizinki?" cümlesi yer alıyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]