Haberin Tarihi:
04.03.2013 22.07
Göztepe ilk yarıya çok istekli başladı ve Kayseri Erciyesspor önünde umduğundan da fazla gol fırsatı yakaladı. Ancak genç Halil'in yüzdeyüz gol fırsatını harcaması buna Herve Tum'un da katılması sarı-kırmızılıları rahatlatacak bir golün atılmasını engelledi. Halil'in gol vuruşlarında olağanüstü eksikliği var. Eğer bu dezavantajını gideremezse onun gelecekte yıldız futbolcular arasına gireceği umudumuzu azaltacağız.

Buna karşılık kontratak futbolu oynamayı tercih eden Kayseri Erciyesspor Gohou ve Hanni ile tehlikeler yarattı. Göztepeli futbolcularda ligde tehlikeli durumda bulunmalarının yarattığı bir stres görülüyordu. Ayaklarda sanki prangalar bağlıydı. Takım özgüvenini kaybetmiş. Bir galibiyet ligde yeni bir beyaz sayfası açtıracak kurtuluş mücadelesini güçlendirecek ama kazanamayınca olmuyor iyi oynayana maalesef puan verilmiyor.

İkinci yarıda Göztepe güçlü rakibini sindirdi ama galibiyetin meyvası golü bir türlü bulamadı. Kemal Kılıç'ın ilk yarıda varlık gösteremeyen hiçbir etkinlik yaratamayan Ergin Keleş'in yerine Ali Kuçik'i alması yerindeydi. Kuçik Herve Tum ve Halil'le takıma hareket getirdi. Ama şanssızlık perdesini yırtacak gol bir türlü gelmedi. Tabii şanssızlık da Göz-Gözler'in hakettiği galibiyete ulaşmasını engelledi. Theo Weeks'ın topunun üst direkten dönmesi ardından Ali Bilgin'in uygun durumda topu kaleci Atilla'ya nişanlaması Göztepeli taraftarların kahrolduğu pozisyonlardı.

Ben Göztepe aşıklarına üzüldüm. Böylesi kötü sonuçlara rağmen tribünlerdeki ateşi yakmayı sürdürüyorlar sürekli destekliyorlar ki aşkolsun. Netice olarak söyleyeceğimiz şu: Bu Göztepe lider Kayseri Erciyesspor'u bu kadar zorluyor pekçok fırsat yakalayabiliyorsa daha mütevazi rakipleri deplasmanda da yenebilir. Yeter ki maratonun sonuna dek mücadele hırs ve azimle sürdürülebilsin. Yıldız futbolcuların bulunduğu bu kadro Atatürk Stadındaki sınavlarının yanısıra deplasmanlardan getireceği puanlarla kurtuluş mücadelesini kazanabilir. Yeter ki inanç yitirilmesin.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] NEVZAT GÜZELIRMAK / YENİ ASIR