Haberin Tarihi: 05/03/2013 16:16

İZVAK’ın öncülüğünde Ankara’ya çıkarma yapan İzmirli kulüp başkanları Alsancak ve Atatürk statlarında dev revizyonlar yapılması Karşıyaka Yalı Örnekköy ve Kaynaklar’daki statların inşaatlarının bir an önce başlamış konularında hükümetle el sıkıştı.

İZMİR - Kulüp başkanlarıyla birlikte Ankara’ya çıkarma yapan İzmir Gücü Spor Vakfı İzmir’e 5 büyük müjdeyle dönüyor. Spor Bakanı Müsteşar Yardımcısı Aslan Karanfil ve Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk ile uzun süreli bir toplantı yapan İzmir heyeti Alsancak Stadı’nda dev bir revizyon yapılması Atatürk Stadı’nın yenilenmesi Karşıyaka’nın Yalı Tesisleri’nin bulunduğu yere stat inşa edilmesi Örnekköy Stadı çalışmalarının devam etmesi ve Kaynaklar’a modern bir stat daha yapılması konularında mutlu sona ulaştı.

İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi’nin başkanlık ettiği heyette İZVAK Başkan Yardımcısı Selçuk Sert İZVAK Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ergöçmez Karşıyaka Başkanı Cihan Büyükoral ve Başkan Yardımcısı Ali Erten Göztepe Başkan Vekili Sabri Sadıklar Altınordu A.Ş. Başkanı Seyit Mehmet Özkan ve İzmirspor Başkanı Cemal Dönmez yer aldı. İzmir Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Metin Kaplan da ziyaret sırasında hazır bulunarak heyete büyük destek verdi.

İZVAK Başkanı Yemişçi İzmir futbol tarihinin en büyük icraatını gerçekleştirdiklerini söyleyerek “Birlik olduğumuzu gösterdik ve tek yürek olarak gittiğimiz Ankara’da 5 önemli projeyi bitirdik” dedi. Yemişçi Alsancak ve Atatürk Stadı’nda çok önemli revizyonların yapılacağını vurgulayarak “Örnekköy Karşıyaka Yalı ve Kaynaklar’daki statlar için de artık dönülmez bir yola girildi. Bunlar hep İzmir kulüplerinin güçbirliği sayesinde gerçekleşti. Toplantıya gelemeyen Bucaspor Başkanı Mehmet Bektur da alınan kararlara destek olacağını bildirdi” yorumu yaptı.

Yemişçi bundan sonraki süreci şöyle özetledi: “Sezon biter bitmez Alsancak GSİM’ye devredilecek bu süreçte ihale tamamlanacak ve ligin son maçının ardından zemin drenaj tribünler soyunma odaları yenilenip Altay’a iade edilecek. Atatürk Stadı’nda geniş çaplı bir revizyon yapılarak uluslararası maç oynanacak düzeye getirilecek. Hemen ardından Karşıyaka Yalı Tesisleri’nin olduğu bölgeye stat yapılması için düğmeye basılacak ancak Örnekköy Projesi de devam edecek. Hükümet Örnekköy Stadı’nı askıya almadı. Projeleri çizildi ve burası da İzmir’e kazandırılacak. Örnekköy’deki stat tüm İzmir takımlarının olacak. Kaynaklar’daki statla ilgili de çok önemli gelişmeler yaşandı. 210 dönümlük arazi Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Orman Bakanlığı’na devredildi. Orman Bakanlığı da araziyi Spor Bakanlığı’na verdi. Böylelikle o statla ilgili arazi sorunu da ortadan kalktı” diye konuştu.

İzmir heyeti bu görüşmenin ardından Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nü de ziyaret ederek kulüplerin arazi istekleri ve var olan tesislerin bulunduğu yerlerdeki sorunların çözülmesiyle ilgili bilgi alış verişinde bulundu. Heyet TBMM’ye de giderek grup toplantılarını izleyip İzmir milletvekilleriyle görüşürken öğle yemeğinde Ak Parti İzmir milletvekilleri Aydın Şengül’ün konuğu oldu.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]: Egepostası.com