CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bir kez daha Başbakan Erdoğan’ı basına sızan İmralı tutanaklarıyla ilgili açıklama yapmaya çağırdı. Kılıçdaroğlu “Kardeşim biz sana güvenmiyoruz. Bu konuda millete yüzde yüz yalan söylemiş birisin. Sicili bozuksun ve güvenilecek en son kişisin” diye konuştu.
ntvmsnbc
Haberin Tarihi: 14:16 TSİ 04 Mart. 2013 Pazartesi
İSTANBUL - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu basına sızan İmralı tutanaklarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu tutanaklarla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yaptığı çağrıyı yineledi.

Sicilinin bozuk olduğunu savunduğu Başbakan’a güvenmediklerini dile getiren Kılıçdaroğlu “Grup Toplantısı’nda bir kez olsun çık adam gibi bu millete doğruları söyle” diye konuştu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi:
“Biz tutanaklar doğruysa tutanaklar ‘niye yayınlandı’ diye arayışa girmeden Başbakan’ın bu tutanaklarla ilgili görüşlerini kamuoyuyla paylaşmasını istiyoruz. Demokrasilerde bu da bizim en doğal hakkımızdır.

Millet kendi kaderi üzerine yapılan pazarlık ve anlaşmaları terör örgütü liderinin ağzından öğrenmek gibi bir zillete mahkum edildi. Tayyip Erdoğan olayın iç yüzüyle ilgili en küçük bir açıklama bile yapmış değil. Başbakan’ın söylediği tek şey var ‘Bana güvenin’. Bu talep milletimizden şu ana kadar istediği en orantısız taleptir.

Abdullah Öcalan’la senelerdir sürdürdüğü görüşmeler hakkında kesintisiz olarak millete yalan söylemiştir. Bu sürecin en büyük yalancısının millete dönük ben size bilgi vermeyeceğim ama siz bana güvenin diyerek milletten güven dilenmesi trajikomik bir taleptir.

Açıkça söylüyoruz kardeşim biz sana güvenmiyoruz. Bu konuda millete yüzde yüz yalan söylemiş birisin. Sicili bozuksun ve güvenilecek en son kişisin. En küçük güveni bile hak etmiyorsun.

Yarın grup toplantısında bir kez olsun çık adam gibi bu millete doğruları söyle bunu bekliyoruz.”


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]