Abdullah Öcalan Sırrı Süreyya Önder'e espri yaptı: "Kendine dikkat Sırrı; sen bize lazımsın"


Haberin Tarihi:
25.02.2013 - 12:00

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'dan oluşan BDP heyeti İmralı Adası'nda Abdullah Öcalan'la görüştü. Görüşmenin ayrıntılarını ve Öcalan'ın verdiği mesajları

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] okudunuz.

ÖCALAN DA TAKIM ELBİSE GİYDİ

Ziyaret öncesi en dikkat çeken ayrıntı Meclis'te kravat takma zorunluluğunun kaldırılması için önerge veren BDP İstanbul milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in takım elbise giyip kravat takmasıydı. Öcalan'ın da BDP'lilerle görüşmeye takım elbiseyle geldiğini Hüseyin Yayman Hürriyet'teki köşesinde yazdı.
HERKESE "SAYIN" DEDİ

Öcalan'ın sağlığı yerinde görünüyordu. BDP'lilerle buluşmada daha çok Öcalan konuştu heyete karşı nazik davrandı ve herkese "Sayın" diye hitap ettiği iddia edildi.

''KENDİNE DİKKAT ET SIRRI; SEN BİZE LAZIMSIN''

BDP heyeti öğle yemeğini özel birliğe çıkan karavanadan yerken aralarında espriler de yaptılar. MİT görevlisinin eşlik ettiği görüşmede Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile Abdullah Öcalan arasında da espriler yapıldı. Abdullah Öcalan Sırrı Süreyya'ya "Kendine dikkat et sen bize lazımsın" diye takılırken neşeliydi.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]