Çanakkale: Yolun Sonu filminin yeni fragmanı ve yeni afişi hazır.


Prodüksiyon bütçesiyle son dönemlerin en pahalı filmi olan ön hazırlığı ve çekimleri iki yıl süren "Çanakkale: Yolun Sonu" filminin yeni fragmanı ve afişi izleyiciye sunuldu.

25 ÜLKEDE AYNI ANDA VİZYONDA

Genel Yönetmenliğini Serdar Akar'ın yönetmenliğini Kemal Uzun'un üstlendiği "Çanakkale: Yolun Sonu" filminin fragmanı ve afişi tamamlandı. Film başta Almanya İngiltere Fransa Belçika Hollanda İsviçre Azerbaycan olmak üzere 25 ülkeyle aynı anda Şehitleri Anma Haftası da olan 15 Mart'ta vizyona giriyor. Hollywood çekim tekniğiyle görsel efektlerinin hazırlandığı filmin başrollerini Kurtlar Vadisi dizisin fenomen karakteri Gürkan Uygun Umut Kurt Berrak Tüzünataç İngiliz oyuncular Stephen Chance Ben Warwick ve Mahir Günşıray paylaşıyor.

ÇANAKKALE'DE KULLANILAN SİLAHLAR 98 YIL SONRA GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Genelkurmay Başkanlığı'nın doğrudan desteklediği ve askeri danışmanlar gözetiminde çekilen Çanakkale Yolun Sonu filmi için silahlı kuvvetler arşivlerinde korunan ve Çanakkale Savaşına ait o dönemde kullanılmış orijinal silahlar 98 yıl sonra gün yüzüne çıkarıldı. Çanakkale Savaşını en gerçekçi biçimde beyaz perdeye yansıtan film için bu çok özel ağır makineli tüfekler çalışır hale getirilerek filmde kullanıldı.

SON DÖNEMLERİN EN PAHALI FİLMİ

Rekor bütçesiyle son dönemlerin en pahalı filmi olan "Çanakkale: Yolun Sonu" filmi için tarih danışmanları eşliğinde Çanakkale'nin Ezine İlçesi'nde 4000 metrekarelik bir alana Anzak Koyu birebir yeniden inşa edildi. Sadece ön hazırlık süreci 2 yıl süren filmde kullanılan tüm savaş mühimmatları ve filikalar filmin tarihi dokusunu oluşturabilmek için özel olarak üretildi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

GÜRKAN UYGUN ÖZEL EĞİTİM ALDI

Çanakkale Cephesinde İngiliz ve Anzak askerlerinin korkulu rüyası Keskin Nişancı Onbaşı Muhsin'i canlandıran Gürkan Uygun filmde 1'nci Dünya Savaşında Osmanlı Ordusu'nun keskin nişancılarının kullandığı Rus yapımı Mossin-Nagant keskin nişancı tüfeğini kullandı ve Ankara Mamak'ta bulunan Askeri Keskin Nişancı Eğitim Merkezi (AKNEP)'nde bulunan uzman keskin nişancı eğitmenler tarafından özel askeri eğitim aldı.

MÜZİKLERİ DE ÖZEL OLACAK

Hala hazırlık aşamasında olan filmin müziği için de özel bir çaba harcanıyor. Senfonik olarak hazırlanan film müziklerinde Anzaklar göz önüne alınarak Avusturalya'nın yerel enstrümanları kullanılıyor. Avustralya ve Türk ezgilerini alanında en ünlü müzisyenler çalacak. Filmin müziklerinde reklam müzikleri hazırlayan ve Cem Yılmaz'ın Yahşi Batı filminin aranjörü müzisyen Mert Oktan'ın imzası var.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


FİLMİN KÜNYESİ

YAPIM ŞİRKETİ : TT FİLM
YÖNETMEN : SERDAR AKAR/KEMAL UZUN
YAPIMCI : TOLGA AYDIN
SENARYO&HİKAYE: ALPHAN DİKMEN/BAŞAK ANGİGÜN
İDARİ YAPIMCI : SEDA ÖZKARACA
GÖRÜNTÜ YÖN. : METE ŞENER
YARD YÖN. : AHMET KARAMAN
KURGU : MUSTAFA PREŞEVA
FİLM MÜZİĞİ : MERT OKTAN
SANAT YÖN. : EROL TAŞTAN
KOSTÜM : SONAY ORTUĞ
SÜRE : 108 DK.
TÜRÜ : SAVAŞ DRAM
VİZYON TARİHİ : 15 MART 2013
ÇEKİM YERİ : ÇANAKKALE
OYUNCULAR : Gürkan Uygun (Muhsin) Umut Kurt (Hasan) Berrak Tüzünataç (Behice) Stephen Chance (Binbaşı Steward) Ben Warwıck ( Wıllıam Eagle) Mahir Günşıray (Binbaşı Ahmet Salim) Fikret Yıldırım Urağ (İbrahim Adil) Emir Çiçek (Enver Çavuş) Memetcan Diper (Eyüp-Kocadereli) İnanç Koçak (Kostas) Serdal Genç (Şeref) Serkan Genç (Eşref) Engin Yüksel (Mehmet Şefik) Engin Öztürk (Mustafa Kemal) Özgür Dereli (Mülazım İsmet) Mert Kurdal (Yakup) Tevfik Erman Kutlu (Muharrem) Sevgi Onat (Arife-Muhsin'in Annesi) Bahar Çokyaşa (Hatice-Hasan'ın Karısı) Dean Baykan (Rush)


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]