Fenerbahçe yenilgisinin yaralarını sarmayan çalışan Trabzonspor’da yönetim aralık ayına kadar göreve devam etme kararı alırken teknik direktör Tolunay Kafkas "Başkanın stadı terketmesine çok üzüldüm. Başkan Sadri Şener bunları hak etmiyor" dedi.


Haberin Tarihi:
19 Şubat 2013 13:43

Başkan Sadri Şener Fenerbahçe maçının ilk yarısının son dakikalarında tribündeki yerinden ayrıldı ikinci yarının bir bölümünü locadan seyretti 3'üncü golden sonra Başkan Yardımcısı Necmettin Aytekin'le birlikte stadı terketti. Necmettin Aytekin’in Şana mevkisindeki villasına giden Başkan Şener maçtan sonras yanına gelen Asbaşkan Nevzat Şakar’la durum değerlendirmesi yaptı.

Sabaha kadar Trabzon’da kalıp erken saatlerde İstanbul’a dönen Başkan Şener’in kongre konusunda kesin kararını vererek aralık ayındaki olağan genel kurula kadar görevinin başında kalacağını bildirdiği öğrenildi. Bu arada yönetim kurulu üyelerinin de kongreye gidilmesini isteyen arkadaşlarını ikna ettiği ve yönetimin görevinin başında olduğu vurgulandı.

"BU DURUMA BİZ DÜŞÜRDÜK"
Başkan Şener toplantıda "Takımı bu halde bırakıp gitmemiz daha büyük bir kaos yaratır. Tolunay Kafkas'a zaman verelim. İyi işler yapacağına inanıyorum. Biz de tüm gücümüzle arkasında duralım" dedi. Başkan Şener’in bu sözleri üzerine kongre kararı alınmasını isteyenlyerin de bu düşüncelerini şimdilik askıya aldığı belirtildi.

İKİNCİ AVNİ AKER PROTESTOSU
Eskişehirspor maçının ardından protestolar nedeniyle Avni Aker Stadyumu’nu ikinci kez terk eden Başkan Sadri Şener’in sezon sonuna kadar Trabzon’daki maçlara gelmeme kararı aldığı ve bunu yakın çevresiyle paylaştığı ileri sürüldü. Protestolar üzerine Eskişehirspor maçını terkederken "Bu kulübe hayatımı verdim. Karşılığı bu mu olmalıydı?" diye serzenişte bulunan Başkan Şener’in Fenerbahçe maçındaki protestolar nedeniyle de büyük üzüntü yaşadığı vurgulandı.

KAFKAS’TAN DESTEK
Tolunay Kafkas Başkan Sadri Şener’in tribünü terk etmesiyle ilgili olarak "Başkan Şener stadyumu terketmişse buna çok üzülürüm. Başkanımız duygusaldır. Çok değerli bir başkandır. Bunları hak etmiyor" ifadesini kullandı.

"BU TİP YENİLGİLERE ALIŞIK DEĞİLİZ"
Trabzonspor gibi büyük camiaların Fenerbahçe maçında alınan yenilgi tarzı mağlubiyetlere hiç alışık olmadığını dile getiren Tolunay Kafkas sözlerini şöyle sürdürdü:

"Trabzonspor için kendime binbir kere yazık derim hiç problem değil. Bu işin altından ya kalkacağım ya kalkacağım. Kimsenin gözünün yaşına bakmam. Canımızı acıtanın biz de canını acıtacağız. Gözümü budaktan esirgemem. Bu seneyi bitirebildiğimiz en iyi yerde bitirip çok daha iyi bir Trabzonspor oluşturacağız."

"FENERBAHÇE’YE İKRAMDA BULUNDUK"
Sahada oyun olarak büyük sıkıntı yaşadıklarının altını çizen Tolunay Kafkas şöyle devam etti:

"Mazeretlerin arkasına sığınan bir adam değilim. Fenerbahçe karşısında yediğimiz goller çok talihsizdi. Sivasspor deplasmanında da talihsiz goller yedik. Büyük takımların bu tip golleri yememesi lazım. Maçın ilk 30 dakikalık bölümünde 2-0 geriye düştük. Fenerbahçe'den çok kendimiz golleri yedik. Rakibimize çok büyük bir ikramda bulunduk."

"BİR ARIZA VAR Kİ"
Kazandıklarında ya da kaybettiklerinde aynı söylemleri dile getirdiğini sözlerine ekleyen Tolunay Kafkas son olarak şöyle konuştu:

"Bunun dışında kim ne söylerse de söylesin umurumda değil. Bu takımı getirebileceğim en iyi yere getirmek için uğraşacağım. Transferleri ben yaptım sen yaptın tartışmalarına girmem. Burada bir arıza var ki beni bu takımın başına getirdiler. Tamir etmek için uğraşacağım. Taraftarlarımızın sakin ve sabırlı olmalarını istiyorum. Hatanın bizde olduğunu bilmelerini istiyorum. Ligde yapabildiğimizin en iyisini yapacağız Ziraat Türkiye Kupası'nı getirmek için de elimizden gelen en iyi şekilde mücadele edeceğiz."

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]: fotospor