Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart İstanbul Baro Başkanı: Başörtüsü ile sorunumuz yok

  İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtladı


  Haberin Tarihi :

  20.02.2013 - 00:35

  İstanbul Barosu Başkanı Avukat Ümit Kocasakal Teke Tek'te Fatih Altaylı'nın konuğu oldu. Yargıyı etkilemeye teşebbüs iddiasıyla yargılanan Kocasakal öncesi ve sonrasıyla dava hakkında bilgi verdi ve neden ifade vermeye gitmediklerini anlattı.

  Kocasakal'ın konuşmasından öne çıkan satır başlıkları şöyle:

  İDEOLOJİK KÖRLÜK İÇERİSİNDE OLURUZ

  İstanbul Barosu Ergenekon ve Balyoz davasına odaklanıyor diye bir şey yaydılar. Bu doğru değil. Biz hukuksuzluk nerede isek orada olduk.

  Hukuksuzluğun haksızlığın olduğu yerde biz ideolojik körlük içerisinde oluruz. Kanun barolara hukukun üstünlüğünü insan haklarını korumak ve kollamak yetkisi vermiş. Biz buna dayanarak Diyarbakır'daki KCK davasına gittik buradaki KCK davasına girdik. Balyoz Ergenekon Festus Okey Engin Ceber HES'ler ve bozuk gıdalarla ilgili davalara gittik. Biz niye o gün özellikle o davaya gittik ve avukatlara ayrılan yere geçerek orada birtakım açıklamalarda bulunduk.

  ASIL HEDEF CUMHURİYETİN DEĞERLERİ

  3. Yargı Paketi'nde bu suç hapis olmaktan çıkarılıp sadece adli para cezasına çevrildi. Bizim soruşturmamızı yapan asıl savcı izne ayrıldı. O izne ayrılınca dosya başsavcı tarafından başka bir savcıya tevdi ediliyor. O savcı da hiçbir unsura uymayan bir maddeden yargı görevi yapanı etkilemekten teşebbüsten bizim hakkımızda hapis talebinde bulundu. Soruşturmayı yürüten başsavcılık. Davanın düştüğü bizi yargılayacak olan hakim sayın başsavcının eşi. Bakın biz istesek bile bu suçu işleyemeyiz. Bu madde 'yargı görevi yapanlara emir veren baskı yapan nüfüz izhar eden'... Bu suçun işlenebelmesi için bu kişide bu gücün bulunması lazım. Buna örnek olarak Adalet Bakanı olur milletvekili olur Başbakan olur Cumhurbaşkanı olur.

  ULUS DEVLETE SAHİP ÇIKMANIN BEDELİ

  Bize dava açan savcı bana göre mahkemeye hakaret etmiş oluyor. Çünkü bizi mahkemenin üstü olarak görüyor. Avukatın görevi yargı görevi yapan hakimi etkilemektir beraat talep eder vesaire. Neresinden bakılırsa bakılsın hiçbir unsura oturmayan gerekçelerle bu davayı açıldı. Öbüründe para cezası istenirken bu davanın bu şekilde açılması davanın tamamen siyasi olduğunu çok net gösteriyor. Artık sıranın avukatlara ve barolara geldiğini gösteriyor. Yargı maalesef önce kuşatılmıştı sonra tutsak edildi şimdi hukuksuzluğa karşı sesini yükselten avukatlara ve barolara sıra geldi. Biz bu hukuksuzluklara açık bir biçimde karşı çıkmanın Cumhuriyet'e ve onun değerlerine üniter devlete ulus devletine sahip çıkmanın bedelini ödetmeye çalışıyorlar.

  BİZİM BAŞARTÖSÜYLE SORUNUMUZ YOK!

  Bizim bugüne kadar kimsenin başıyla başörtüsüyle ilgili bir sorunumuz olmadı. Bize başörtüsü üzerinden birtakım fesatlar oldu. Benim artık bu ülkede yargıya güvenim yok. Bu konuda tek güvendiğim bir şey var vicdan. Başörtülü arkadaşlar 7. kata çıkıp benimle başbaşa sohbet edebiliyorlar. Baro başörtülüleri almıyor demeleri tamamen yalan. Yasa elvermediği sürece ben onlara yemin ettiremiyorum. Derslere devamda başını açması gerektiğini hatırlatıyoruz. Kanun buna izin vermiyor. Biz bir hukuk kurumuyuz. Kanuna rağmen bir şey yapabilir miyiz? Kanun ne ise biz onu uygularız. Bizim kimsenin başörtüsüylü ilgili bir sorunumuz yok.


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  :alsana2:

  Bizim de yok kimin var bu başörtüsüyle sorunu o halde
  SensizliğinZiyaretçilere, Gizli İçerik! senle olan bir anısındayım

  ...Sonbaharda..

  Çocukken kolumuzu ısırarak yapardık saatleri.;
  Sanki o kadarcıkken bileZiyaretçilere, Gizli İçerik!
  Zamanın canımızı yakacağını anlarmış gibi...


  AşkZiyaretçilere, Gizli İçerik! adresinde yokturZiyaretçilere, Gizli İçerik! sesinizde veda kalmıştır!..


  Yeni Twitter Adresim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş