2015 yılında J.J. Abrams önderliğinde yeni üçleme ile karşımıza çıkacak olan Yıldız Savaşları (Star Wars) serisinden yeni haberler gelmeye devam ediyor. Başta Star Wars'un olmak üzere Steven Spielberg'ün neredeyse tüm filmlerinde çalışan 5 Oscarlı ünlü müzisyen John Williams yeni projede yer almak istediğini açıkladı.

Katıldığı bir etkinlikte konuşan Williams serinin 2015 yılında vizyona girmesi planlanan yeni filmi için George Lucas ile çalışmaya hazır olduğunu belirtti. Fakat bilindiği gibi Lucasfilm'i Disney'e satan Lucas'ın yeni seride önemli bir rolü bulunmuyor. Ayrıca Abrams'ın TV ve sinema projelerinde uzun bir süredir Michael Giacchino ile çalıştığını da belirtmek gerek. Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Williams'ın Star Wars fanları arasında oldukça ilgi çekici bir isim olduğunu da yeri gelmişken eklemeliyiz.

Star Wars cephesinden bir diğer önemli haber de Harrison Ford'dan geldi. Henüz ne Ford ne de Abrams'dan bir doğrulama gelmemiş olsa da kulislerde Ford'un Han Solo rolü için imzayı attığı konuşuluyor. Şu an dedikodu aşamasında olan bu haberin detaylarının yakında açıklanması bekleniyor.

BEYAZPERDE