Gençlerbirliği Teknik Direktörü Fuat Çapa Mersin İ.Y. maçı sonrası ''Mücadelenin ön plana çıktığı bir sezon yaşıyoruz' ifadelerini kullandı.

Haberin Tarihi:
17 Şubat 2013 17:13

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Fuat Çapa ''Mücadelinin ön plana çıktığı bir sezon yaşıyoruz'' dedi.

Çapa 3-1 kazandıkları Mersin İdmanyurdu maçı sonrasında düzenlenen basın toplantısında sürprizlere açık bir sezon yaşandığını belirterek ''Bu anlamda iyi bir lig yaşanıyor ama futbol olarak umutlu değilim. Mücadelenin ön plana çıktığı bir sezon yaşıyoruz. Üretme ikinci planda kalıyor. Daha çok ikili mücadelelerin olduğu yerde de hakem hataları ortaya çıkacaktır. Hakemlere olan tepki de artmış oluyor.

Futbolu güzelleştirecek olan oyunculardır'' diye konuştu.

Alınacak her puanın çok önemli olduğuna dikkati çeken Çapa konuşmasını şöyle tamamladı: ''Ligin bitmesine 12 hafta kaldı. Lig sonunda nasıl futbol oynadığınız değil ligdeki yeriniz geleceğinizi belirliyor. Bu 12 haftayı iyi değerlendirmek zorundayız. Bugün oynanan oyundan memnunum. Skor açısından değil oyunu her anlamıyla iyi oynadık. Üzerine koyarak iyi sonuçlar almaya devam etmek istiyoruz. Taraftarın beklediği ve bizim de memnun olacağımız yerde ligi bitirmeyi hedefliyoruz.''

-Mersin İdmanyurdu cephesi-
Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Giray Bulak ise Gençlerbirliği'nin iyi oynadığını ve kazanmayı hak ettiğini söyledi.

Bugün sahada kazanma arzusu fazla olmayan bir görüntü sergilediklerini vurgulayan Bulak ''Daha önceki maçlarda rakiplerimize bu kadar pozisyon vermiyorduk. Yoğunlaşamadığımız bir maç oldu. Oyun içinde çok pozisyon üretemedik sonuç alacak üretkenlik olmadığı için de kazanamadık. Bireysel hatalarımız da oldu.

Yediğimiz ikinci gol direncimizi kırdı ve bizi oyundan uzaklaştırdı. Bu yenilgiye takılıp kalmamak gerekiyor. 6 puanlık bir maçtı ve rakibimizden uzaklaştık. Bu stresli günlerde herkesin daha da dikkatli olması gerekiyor. Kaybedilen puanlar canımızı çok sıktı umarım telafi edebiliriz'' diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]: fotospor