Haberin Tarihi: 16-02-2013
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç hafta sonu oynanacak olan Trabzonspor - Fenerbahçe karşılaşması öncesi yaptığı açıklamada "Trabzon çok konuksever bir şehirdir" dedi.

Kılıç "Trabzon'u da Trabzonluları da gerek ben gerek sizler gerekse spor kamuoyu çok çok iyi tanır. Trabzon halkı kendilerinden beklenen konukseverliği mutlaka her zaman ortaya koyacaktır. Elbette iki takım arasında ezeli bir rekabet var. Futbol performanslarını Avni Aker zemininde ortaya koyacaklar. Tribünlerde de futbolun sporun ruhuna uygun tavır ve davranışlarla bu maçın yaşanacağı kanaatindeyim" diye konuştu.

Her iki taraf yöneticilerinin söylemlerine de değinen Kılıç “Son günlerde yapılan açıklamalara bakıldığında ortamı gerecek beyanatların olmadığını gözlemleyebiliyorum. Trabzonspor Başkanı’ndan da gelenlerin konukseverlikle karşılanacaklarına ve Trabzon kentinin misafirperverliğinin kendilerinden esirgemeyeceğine yönelik beyanatlar. Hiç kimse gerilimden fayda beklememeli. Gerilim Türkiye'de hiçbir konuda hiçbir problemin çözümüne katkı sağlamayacaktır. Diğer yandan kulüplerimizin gerek yargıda gerekse futbolun idari makamları nezdinde hak arayışları varsa bu da kendileri açısından normal karşılanmalı. Ama Trabzonspor-Fenerbahçe maçında bir gerilim olacakmış gibi algı oluşturmak kamuoyunu bu yönde kanalize etmek kimseye fayda sağlamayacaktır. Ben o maçta bir gerilim olmayacağına inanıyorum. Her iki kulüp temsilcilerinin yaptığı açıklamalar da bir gerilim oluşturmaya değil bahsedilen gerilim ihtimalini ortadan kaldırmaya yönelik açıklamalardır. Ortamın daha da yumuşamasına futbolun sahada seyir zevkine hizmet etmesine hepimizin katkı vermesi lazım" ifadelerini kullandı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]: trabzonspor