Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu THY'nin Osmanlıcı kıyafetlerini ve içki yasağını yolculara çatarak savundu.
Haberin Tarihi: Şubat 15 2013
Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu modacı Dilek Hanif’in kabin görevlileri için tasarladığı örnek üniformalar ve bazı noktalara içki servisinin kaldırılması nedeniyle yapılan eleştirilere yolculara kızarak cevap verdi.

“Kimseye pabuç bırakmayız”
Kültürel bütünlük arz ederek kurumsal kimliği pekiştirecek bir kıyafet ortaya çıkaracaklarını savunan Topçu “Bir bardak suda fırtına koparılması ayıptır. Her olumlu eleştiriden ders alıyoruz ama haksız eleştirilerde de kimseye pabuç bırakmayız” dedi.

CIP salonlarında her türlü servisin yapıldığını söyleyen Topçu şöyle konuştu: “Burada her türlü ihtiyacı karşılanıyor. Şimdi ‘İlla da uçakta olsun içmem önemli değil’ diyenler var. Uçaklarda inadına içenler içki isteyenler var. Kimse kusura bakmasın işletme politikamızın dışına çıkmayız.”

“Diğerleri su bile vermiyor”

THY dışında hiçbir şirketten böyle bir talep olmadığını ileri süren Topçu içki yasağını şu sözlerle savundu “Niye THY’den bu talebi yapıyorsun? Başka havayolları su bile vermiyor. Burada her şeyi buluyorsun üzerine “İçki istiyorum içki niye yok…” Bunu da laiklikle bağlıyorsun. Bu samimiyeti biraz sarsıyor.”

THY işçilerini de “hain” ilan etmişti

Hamdi Topçu THY işçilerinin işten çıkarılmasının ardından da skandal açıklamalarda bulunmuş THY’nin “milli gurur” kaynağı olduğunu iddia ederek işçileri şu sözlerle hainlikle suçlamıştı:

“Fakat bu son eylemde THY’nin uluslararası imajına ve hareketine zarar verecek bir eyleme kalkışıldı. İhanet eylemi olarak ben bunu adlandırıyorum. Biz bütün arkadaşları uyardık; bak sendikalar kanunu şu maddelerine göre yaparsanız bu kanuni bir eylem değildir. Eylem böyle olmaz.”


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]