Haberin Tarihi: 13 Aralık 2013 | Cuma

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Yol Ayrımı dizisinin yayın günü ve saati değişti. İşte ayrıntılar...

TRT 1'in sevilen dizilerinden Yol Ayrımı'nın yayın günü ve saati değişti.

Engin Altan Düzyatan Ahmet Uğurlu Dolunay Soysert Kerem Alışık A. Yavuz Sepetçi Seda Yıldız ve Mine Teber gibi ünlü oyuncuların rol aldığı Yol Ayrımı Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk yıllarını anlatıyor.

SALI GÜNÜ YAYINLANACAK

Yayınlandığı günden bu yana büyük beğeniyle takip edilen kendine has bir hayran kitlesi oluşan dizi artık çarşamba günleri değil salı günleri yayınlanacak. Dizinin yayın saati ise 23:05 olarak belirlendi.

"DUYULMAYANLAR DUYULUYOR GÖRÜNMEYENLER
GÖRÜLÜYOR!"

İşte Yol Ayrımı'nın 9. bölümünde yaşanacaklar...
İran sefiri Memduh Şevket Bey'in istifası başta Gazi Paşa'nın İsmet İnönü ve Fethi Okyar'ın gündemine oturur. Gazeteci Murat ve patrounu Asım ise en son haberlerin peşine düşerler… Gazi Paşa devletin dahili ve harici sorunlarını gidermek için çalışır.

Selim'in Kurtuluş dergisinden arkadaşı Rüstemşah dergi çalışanlarını toplar ve onları izbe eski yıkıntı bir medreseye götürür. Devletin kapattığı medreseyi açtırıp orayı yeni bir irfan yuvasına dönüştürmeyi hedeflerler. Şimdi devletin yeniden burayı kapatmaması komiserlere sözü geçecek birine ihtiyaçları vardır; saray şoförü Dadal Efendi'den yardım isterler…

Kurtuluş dergisinin nasıl bir siyasi duruş sergileyeceği Kadir Murat ve Selim'in esas konusu haline gelir. Hararetli tartışmalar fırka tartışmalarını da beraberinde getirir…
Lütfü Bey ve Nermin ise verdikleri davetin telaşındadır. Fethi Okyar eşi Galibe Hanım Şükran Murat hepsi bu davette buluşurlar. Ayşe ise bambaşka heyecanlar yaşar; davetlilerin huzurunda çello çalacak ve babasının en yakın arkadaşı Doktor Münir'le tanışacaktır.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]