Cilvegözü Sınır Kapısı'nda meydana gelen patlamada 4'ü Türk 5'i Suriyeli 9 kişi hayatını kaybetti en az 30 yaralı var.
Haberin Tarihi:
Şubat 11 2013
Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü sınır kapısında bulunan gümrükte büyük bir patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre patlamada en az 9 kişi hayatını kaybetti 30′dan fazla da yaralı var.

Patlamaya bomba yüklü aracın sebep olduğu ileri sürüldü. Aracın gümrük kapısını geçer geçmez patladığı açıklandı. Patlayan aracın Suriye plakalı olduğunu Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi açıkladı.

9 ÖLÜ 30′DAN FAZLA YARALIReyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi en az 9 kişinin hayatını kaybettiğini açıklarken 30′dan fazla yaralı olduğunu söyledi. Şanverdi “Olay esnasında şahsi işim için orada bulunuyordum. 5 kişi olay yerinde hayatını kaybetti. 4 kişi ise kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetti. Ölenlerden 4′ü Türk 5′i de Suriyeli. Patlamanın etkisi ile yanarak hayatlarını kaybettiler.” dedi.

Reyhanlı Devlet Hastanesi yetkilileri tüm yaralılara müdahale edildiğini duyurdu.

GÖRGÜ TANIĞI ANLATTI
- Paramparça olan insanları gördük.
- İnsanı yardımların TIR’lar arasında aktarıldığı noktada meydana geldi.
- Herkes can derdine düşmüş durumda.
- Bomba patladıktan çok kısa bir süre sonra havan mermisi de düştü.
- Sivil vatandaşlar uzaklaştırılıyor.


Suriye’de savaşıp Türkiye’de dinlenen AKP destekli muhaliflerin Suriye’de rejime karşı gerçekleştirdiği ve yüzlerce sivilin hayatını kaybettiği eylemlerde kullandığı bombaları Türkiye’deki atölyelerde ürettikleri ortaya çıkmıştı.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]