Haberin Tarihi: 30-01-2013 07:37:32

Yoğun bakımda sazlı gece
18 Kasım’da geçirdiği bypass ameliyatı sonrası karaciğer ve böbrek yetmezliği nedeniyle yoğunbakıma alınan Müslüm Gürses’in durumu yılbaşı ertesi yeniden ağırlaştı. Sanatçının menajeri Nevzat Takmaz bu beklenmeyen gelişmeyle ilgili “Doktorlar yılbaşı gecesi yoğun bakım ünitesine saz takımı aldı Müslüm Baba o yüzden mikrop kapmış olabilir”

dedi.

FOTOĞRAFLARLA MÜSLÜM GÜRSES


Kasım ayından beri Memorial Şişli Hastanesi’nde tedavi altında tutulan Müslüm Gürses’in menajeri Nevzat Takmaz sanatçının sağlık durumundaki olumsuz gelişmeler üzerine ilginç açıklamalarda bulundu. Takmaz hastane ekibinin yılbaşı eğlencesi yüzünden Gürses’in enfeksiyon kaptığını ileri sürdü: “Müslüm Baba’nın hiçbir şeyi yoktu. Son dönemlerde tıraş oluyor yemeğini yiyorespriler yapıyordu. Hatta normal odaya alınması gündemdeydi. Ama birden ağırlaştı. Yılbaşı gecesi nöbette bulunan sağlık personeli yoğun bakımda saz takımıyla eğlence düzenledi. Şarkılı türkülü o gecenin hemen ardından baba yeniden ağırlaştı. Yoğun bakımda böyle bir şey olur mu... Yoğun bakım hastasına şarkı söyletilir mi! Ayrıca oradaki hastaların çoğu enfeksiyonlara karşı savunmasız...

İsteyen elini kolunu sallaya sallaya içerigirebilir mi! Galiba Müslüm Baba o gece mikrop kaptı. Sağlığına kavuşan insan bir anda eski durumuna geriledi. Bunlar yaşanmasa Müslüm Gürses bugün sevenleriyle birlikte olurdu. Muhterem Hanım’la (Nur) gece gündüz yanındayız hastaneden ayrılamıyoruz. Bize ellerini uzatıyor ‘Beni buradan çıkarın’ diye yalvarıyor.”

DURUMU İYİYE GİTMİYOR

Müslüm Gürses’in doktoru Prof. Dr. Bingür Sönmez de yılbaşı gecesi yapılan eğlenceyi doğruladı ancak sorunun sebebinin o gece yaşananlar olmadığını söyledi: “Doğru kendisi bir süre öncesine kadar gayet iyiydi. Yılbaşı gecesi şarkı türkü söyleyecek kadar...

Ama söylendiği gibi o gece kapılan bir enfeksiyon söz konusu değil. Bu uzun süre antibiyotik kullanan hastalarda oluşabilen bir komplikasyon. Müslüm Bey’in durumu hâlâ iyiye gitmiyor kritik. Biz durumu iyiye gittiği için solunum aletinden ayırmayı düşünüyorduk ama bu komplikasyon doğdu. Takibe ve tedaviye devam ediyoruz.”

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]