Haberin Tarihi: 29-01-2013 09:58:04

ÖZGÜR ÇAKAR yazdı...


Günlerdir Türkiye'nin tek gündemi haline dönüşen olay CHP' de yaşananlar oldu. Ama ne yazık ki bu gündem CHP karıştıran ayrıştıran ve de gerçekten CHP'ye emek vermiş o örgütü üzen bir durum haline geldi.

CHP içerisinde kendisini belli bir görüşün yegane temsilcisi sayan ve kendilerini partinin olmazsa olmazı görüp sahip sananlar çok büyük bir yanılgının içindedirler. Bu kişiler kendilerine halkın gözünde partide yer edineceklerini sanmaları da bir başka hayalperestliktir.

CHP bazı partiler gibi geçmişini inkar edip gömlekte değiştirmemiş hiçbir etnisiteye yönelik milliyetçilik de yapmamıştır. CHP her zaman Cumhuriyete ve onun ilkelerine dün olduğu gibi bugünde sahip çıkmış bir partidir.Ulus kavramı Kurtuluş Savaşı ile birlikte başlamış ve hep var olmuştur ve var olacaktır da. Bugün kraldan çok kralcı olanların bu partide daha 2-3 yıl önce seçimler aşamasında neden bu şekilde davranmadıkları samimiyetlerini ve amaçlarını da özetlemektedir. CHP'de yel değirmenleri ile savaşanlar bilmelidir ki CHP örgütü partiye zarar verenlere ve toplum önünde ayrıştırmaya çalışanlara gerekli dersi tarih önünde verecektir.

Seçimlere tek aday olarak giren Kılıçdaroğlu CHP halkın partisi olacağını eşitlikten ve haksızlıkların karşısında mücadele edeceğini her defasında belirtmiştir. Fakat genel başkanlık koltuğuna oturmasıyla birlikte Baykalcılar Savcılar diye adlandırılan grupların sürekli hedefinde olmuştur. Siyaset ahlakını hep göz önün de bulundurup polemiğe girmemiştir. Her defasında farklı fikirlerin partide yer almasına parti içi demokrasinin göstergesi olarak savunun Kılıçdaroğlu'nun artık parti içi demokrasiyi aşıp CHP'yi yıpratma noktasına gelen bu gruplara karşı son noktayı kesin bir dille koymalıdır. Aksi takdirde yaklaşan seçimler öncesi CHP yolunda hep bir engel olarak kalacaktır.

Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye'nin partisidir. Halkın partisidir. Kişilerin partisi değildir. Bunu kabullenmeyenlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nde siyaset yapmasının anlamı ve gerekliliği yoktur.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]