Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ne
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart 9 Yaşında Üniversiteli Olmak Mümkün!
  Haberin Tarihi: 14 Ocak 2013 18:42

  Yıllardır yapılması planlanan ve hükümetin de çalışmaları arasında bulunan Çocuk Üniversitesi projesiTürkiye'nin megakenti İstanbul'unÜsküdar ilçesinde hayata geçirildi.

  Proje kapsamında Üsküdar'da oturan "dahi" ve "üstün yetenekli" çocuklar semtte yapılan sınavlar neticesinde tespit edildi ve Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın girişimleri sonucu kurulan Üsküdar Çocuk Üniversitesi'ne kayıtlar bile yapılmaya başlandı.

  ÖĞRENCİLER NASIL BELİRLENDİ?

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  ltunizade Hafize Özal İlköğretim Okulu'nda yapılan sınava toplam 720 öğrenci katıldı. İki oturum halinde yapılan sınavda öğrenciler; Temel Kabiliyetler Testi Bireysel Yetenek Testi ve Uyum Testi olmak üzere 180 sorudan oluşan 3 aşamalı sınava tabi tutuldular.

  Ardından uzman eğitimcilerle oluşturulan bir kurul sınav sonuçlarına göre öğrencileri seçecek ve eğitim öğretim başlayacak.

  HER DALDA EĞİTİM ALACAKLAR
  Üsküdar Belediyesi ile İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nin ortaklaşa olarak gerçekleştirdiği İstanbulKalkınma Ajansı'ndan 1 yıl süreyle Mali destek alınan ve 2012-2013 eğitim-öğretim döneminde başlayıp gelecek yıllarda da devam edecek bir sosyal sorumluluk projesi olan Üsküdar Çocuk Üniversitesi'nden toplam 292 üstün zekâlı ve dahi çocuk faydalanacak.
  Üsküdar Çocuk Üniversitesi'nin akademilerden oluşan alt birimlerinde; Elektrik-Elektronik ve Robot Okulu Matematik ve Zekâ Okulu Fizik-Kimya-Biyoloji Deney Okulu Astronomi ve Uzay Bilimleri Okulu Dil-Edebiyat ve Deha Okullarının yanı sıra; Güzel Sanatlar ve Spor okulları da bulunuyor.

  "BİLİM VE SANATIN EĞLENCELİ YÜZÜNÜ GÖRECEKLER"
  Projenin mimarlarından Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara Üsküdar Çocuk Üniversitesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

  "Üsküdar'da ikamet eden veya Üsküdar'daki okullarda öğrenim gören 9-12 yaş aralığındaki üstün zekâlı 192 öğrenci ile sporda veya sanatta özel yetenekli 100 öğrenci olmak üzere toplam 292 öğrenci üniversitemizden faydalanacak. Çocuk Üniversitemiz; dahi ve üstün yetenekli çocuklarımızın okul dışı serbest zamanlarında yeteneklerine uygun eğitim desteği alması ve becerilerini geliştirip meslekseçimlerine yardımcı olunması amacıyla açılan bir üniversitedir.

  Üsküdar'daki ilkokul ve ortaokul çağındaki üstün yetenekli çocuklara; yaparak yaşayarak ve eğlenerek bilimsel ve eleştirel düşünme sorgulama sorun çözme gibi temel yaşam becerilerini kazandırma amacını güden bir eğitim sistemidir. Çocuklarımızı erken yaşta bilimin ve sanatın eğlenceli yüzü ile tanıştırmayı hedefleyen bir yapılanmadır. Bu yapılanmada akademisyenler ve eğitimciler bilgi ve deneyimlerini çocukların ilgilerini bilimsel düşünceye ve sanata çekecek biçimde aktaracaklar" dedi.

  http://www.haberler.com/9-yasinda-universiteli-olmak-mumkun-4247765-haberi/

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bence çok güzel bir uygulama
  En azından yaşıtlarından farklı bi dünyaları olduğunu daha net aileleri görebilecek...
  SensizliğinZiyaretçilere, Gizli İçerik! senle olan bir anısındayım

  ...Sonbaharda..

  Çocukken kolumuzu ısırarak yapardık saatleri.;
  Sanki o kadarcıkken bileZiyaretçilere, Gizli İçerik!
  Zamanın canımızı yakacağını anlarmış gibi...


  AşkZiyaretçilere, Gizli İçerik! adresinde yokturZiyaretçilere, Gizli İçerik! sesinizde veda kalmıştır!..


  Yeni Twitter Adresim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş