Diyarbakır'da etkili olsan sağanak yağış alt yapısı problemli olan bazı bölgelerde faciaya neden oldu.

Dünden bu yana kuvvetli yağışın etkisinde kalan Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yağış aralıklı olarak devam ediyor. Son 24 saatte 38 kilogram yağışın düştüğüDiyarbakır'da çoğunluğu Çarıklı Mahallesi'nde olmak üzere 30'u aşkın ev ve iş yerini su basarken altyapısı bozuk olan yerlerde ise büyük sorunlar ortaya çıktı.

ŞEHİR Göle DÖNDÜ!
Diyarbakır'da etkili olsan sağanak yağış alt yapısı problemli olan bazı bölgelerde göletlerin oluşmasına nedhttp://www.sondakikahaberleri.info.tr/haber/651186-sevgilisine-atacagi-sms-i-kocasina-atinca

Haberin Tarihi:
19 Aralık 2012 16:52

Diyarbakır'da 4 gündür etkili olan yağış şehirde hayatı olumsuz etkiledi. Yağmurun etkisi ile bazı yollarda su birikintileri oluştu rögarlar taştı. Bazı noktalarda göletler oluştu. Diyarbakır-Urfa karayolunda battı çıktı inşaatında kalan bir kepçe ise sular altında kaldı.

İŞ MAKİNASI SU ALTINDA KALDI
Bu arada Diyarbakır kent merkezinde devam eden köprülü kavşak çalışmalarında kullanılan bir iş makinesi kazılan kavşağın suyla dolması üzerine su içerisinde kaldı. Bazı cadde ve sokaklarda biriken sular nedeniyle başta öğrenciler olmak üzere vatandaşlar büyük sıkıntı yaşarken yolda kalan araçlar ise çekici yardımıyla sudan çıkarıldı.

Altyapı yetersizliği nedeniyle büyük sıkıntı yaşadıklarını vurgulayan vatandaşlar ilgililerden acil çalışma yapmalarını istediler.

YAĞIŞLAR DEVAM EDECEK
Diyarbakır Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisinde kaldığını bu nedenle bölgeye son 2 günde 55 kilogram yağış düştüğünü söylediler.

Yağışlı havanın özellikle bugün ve yarın da çok etkili olacağını belirten yetkililer "Bölge geneline bugün ve yarın da yaklaşık 50'şer kilogram yağışın düşmesini bekliyoruz. Yüksek kesimlerde ise yağış kar şeklinde olacak. Yağmurun sel ve su taşkınlarına sebep olması ihtimaline karşı vatandaşların dikkatli olmaları gerekir" dedi.

http://www.haberler.com/diyarbakir-gole-dondu-4184158-haberi/