Haberin Tarihi: 24 Ekim 2012 | 12:31
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Zeytinburnu’nda müşteri kılığında girdikleri telefon bayisinde bin 800 TL değerinde telefonu çalan hırsızlar güvenlik kameralarına böyle yakalandı.

Olay Zeytinburnu’nda bir telefon bayisinde meydana geldi. İddiaya göre; işyerine müşteri kılığında giren 3 şüpheli tezgâhtaki cep telefonlarını inceledikten sonra mause ve klavye satın almak istediklerini söyledi. Şüphelilerden ikisi çalışanları şarj cihazı alma bahanesiyle oyalarken diğer şüpheli tezgâhın önünden elini uzatarak kilitli olan vitrinin çekmecesini açtı ve bin 800 TL değerindeki telefonu alarak cebine soktu. Şüpheli daha sonra hiçbir şey olmamış gibi elini kolunu sallayarak işyerinden ayrıldı.
İçeride kalan diğer şüpheliler ise mause alarak iş yerinden ayrıldı. Telefonun çalındığı ise akşam saatlerinde işyerinde yapılan sayımlarda ortaya çıktı. Bunun üzerine güvenlik kameralarını incelemeye alan işyeri sahibi Murat Umar hırsızları teşhis ederek polise haber verdi. Yaşanan hırsızlık anı da işyerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde iki kişi işyeri çalışanını oyalarken diğer hırsızlık zanlısı ise vitrinin önünden elini uzatarak çekmece den bin 800 TL değerindeki telefonu almak için fırsat kolluyor.
Fırsatını bulan zanlı cep telefonu cebine koyuyor. Çalışana sırtını dönen şahıs hiçbir şey olmamış gibi elini kolunu sallayarak işyerinden ayrılıyor. İçeride alışveriş bahanesiyle duran şahıslar ise mouse alarak iş yerinden ayrılıyor. Görüntüleri izledikten sonra hırsızlık olayını öğrendiklerini söyleyen iş yeri sahibi Murat Umar “3 kişi geldiler. Burada çalışan arkadaşları oyaladılar. Bir kişi klavye mouse gibi eşyaların alışverişini yaparken bir kişi de diğer arkadaşı oyaladı. Üçüncü kişi de elini uzatarak vitrinin çekmecesini açtı ve telefonu çaldı” diye konuştu.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]