Haber Tarihi: 22 Ekim 2012 09:41
Yurdun büyük bölümünde yağış bekleniyor. Hava sıcaklığı güney kesimlerde 2 ila 6 derece azalacak.

Yurdun büyük bölümünde yağış bekleniyor. Hava sıcaklığının güney kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre ülke geneli parçalı ve çok bulutlu Marmara Ege Akdeniz İç Anadolu'nun batısı Doğu Anadolu'nun güney ve batısı Güneydoğu Anadolu ile Bolu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; İstanbul Tekirdağ Edirne Çanakkale Balıkesir'in kuzey ilçeleri Muğla ile Antalya'nın doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının Güney kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) iç kesimlerde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette Marmara Kıyı Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Yağışların; İstanbul Tekirdağ Edirne Çanakkale Balıkesir'in kuzey ilçeleri Muğla ile Antalya'nın doğu kesimlerinde kuvvetli (20-50 mm) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel su baskını heyelan ulaşımda aksamalar yıldırım lokal dolu yağışı yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU
Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:
İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu lokal olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (24)

ANKARA: Parçalı çok bulutlu güney ilçeleri ile öğle saatlerinden sonra il geneli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (22)

İZMİR: Parçalı zamanla çok bulutlu öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (23)
ADANA: Parçalı ve çok bulutlu zamanla sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (30)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların doğu ilçelerinde (İbradı Manavgat Alanya Gazipaşa) kuvvetli. (22)

SAMSUN: Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu (22)

ERZURUM: Parçalı öğle saatlerinde çok bulutlu (16)

VAN: Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu akşam saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (17)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (22)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul Tekirdağ Edirne Çanakkale ve Balıkesir'in kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

Ege: Parçalı ve çok bulutlu aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya' nın doğu ilçelerinde (İbradı Manavgat Alanya Gazipaşa) kuvvetli (21- 50 mm.) olması bekleniyor.

İÇ Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu Ankara Eskişehir Çankırı ve Konya çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu öğle saatlerinden sonra Bolu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu öğle saatlerinden sonra batısı ile akşam saatlerinden sonra Bitlis Van Hakkari ve Şırnak çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]