Haberin Tarihi:
09-10-2012 12:47:18

“HATIRASINI HAFİFLEŞTİRDİLER”

CHP’li İhsan Özkes Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede “Bu cüzdan Hz. Muhammed’in şahsiyetini ve hatırasını hafifleştiren basitleştiren bir yaklaşım değil midir? Tüm insanlığa gönderilen Hz. Muhammed’in siyasi propaganda aracı olarak kullanılması doğru mu? Bunu yapanlar hakkında bir işlem yapılmış mıdır?” diye sordu.

“TAYYİP İSMİNİ İLK KEZ DUYDUM”


Özkes konuyla ilgili olarak SÖZCܒye şunları söyledi: “56 yaşında emekli bir müftüyüm. Peygamber efendimizin çocukları arasında ‘Tayyip’ ismini ilk kez duyuyorum. Bu düpedüz dine karşı işlenmiş bir cinayettir. Allah’tan korksalar olmayan bir ismi oraya yazmazlar. Üstelik bir siyasi partinin amblemini basıyorlar. Milyonlarca Müslüman’a sorsunlar ‘Tayyip’ diye bir şey yok ama AKP’nin il başkanı bunu yazabiliyor. ‘İslamofobi’yi eleştiriyorlar ama dini babalarının malı gibi hoyratça kullanıyorlar.”

AKP Kırklareli İl Başkanı Hüsmen Ağa Terkin kendisinin hazırlattığı Hz. Muhammed’in kimlik kartının arka kısmında Peygamber’in yüz göz ve saç rengini boyunu hanımlarının ismini de yazdı. Terkin AKP logosunu kullanmakla kalmadı kendi reklamını da yaptı. Terkin isminin yanına cep telefonu numarasını da yazdı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]