Haberin Tarihi: 06 Ekim 2012 09:40
Bakanlar Kurulu bakanlıkların merkez teşkilatlarının mesai saatlerinde değişikliğe gitti.


Bakanlar Kurulu memurun yeni çalışma saatlerini belirledi. Buna göre çalışma saatleri bir saat ileri alınmış oldu.

Başbakanlık Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Dış İşleri Bakanlığı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığıİçişleri Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Milli Savunma Bakanlığı Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sağlık Bakanlığı Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları'nda mesai saati 09.00 ile 18.00 saatleri arasında olacak. 12.30-13.30 saatleri arası ise öğle tatili olarak uygulanacak.

Bakanlar Kurulu Merkezde Günlük Çalışma Saatlerinin Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar'ı Resmi Gazete'de yayımlandı. Karar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın talebi üzerine Bakanlar Kurulu'nca 24 Ağustos 2012 tarihinde kararlaştırıldı.

KARAR BUGÜNDEN İTİBAREN YÜRÜRLÜKTE
Kararla bugünden itibaren yapılan değişikliğe göre Başbakanlık Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Dış İşleri Bakanlığı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İçişleri Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Milli Savunma Bakanlığı Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sağlık Bakanlığı Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları'nda mesai saati 09.00 ile 18.00 saatleri arasında olacak. 12.30-13.30 saatleri arası ise öğle tatili olarak uygulanacak.

Diğer bakanlıklar ve bankalarda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda mesai 08.30'da başlayıp 17.00'de sona erecek. Bu kurumlara bağlı ve ilgili olmayan kamu kurumları arasında da mesai saatleri 09.00 ile 18.00 saatleri arasında olacak. Bakanlık ve kuruluşların merkezdeki bağlı veya ilgili kuruluşları da ilgili Kurumun çalışma saatlerine tabi olacak.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]