Bakan'dan Bayram Tatili Açıklaması

03 Ekim 2012 16:20

Kurban bayramında günleri birleştirip uzun tatil yapmayı planlayanlara kötü haber Kültür ve Turizm Bakanı'ndan geldi.

Kurban bayramında günleri birleştirip tatili uzatmayı planlayara kötü Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Kültür ve Turizm Bakanı Günay'dan geldi. Günay tatilin uzatılmayacağını ve vatandaşların 'daha kısa bir tatille yetinmek durumunda olduklarını' söyledi.

ANTİK TİYATRO SENEYE ÇOK HAREKETLİ OLACAK
Bakan Günay Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nin Bodrum'un Ortakent Yahşi beldesindeki Şükran-Rauf Nasuhoğlu Araştırma Eğitim ve Kültür Merkezi binasının açılış törenine katıldı. Muğla'daki antik tiyatroda gelecek yıl 2 bin - 2 bin 500 kişilik etkinliklerin düzenlenebileceğini belirten Günay tiyatronun hemen yanına müze kurulması için de protokol imzaladıklarını kaydetti.

"DAHA KISA TATİLLE YETİNSİNLER"
Bakan Günay bayram tatiliyle ilgili bir soru üzerine ise şunları şöyledi:

"Pazartesi salı ve hatta kısmen çarşamba var. Oldukça uzun bir tatil olacak. Bu bir miktar zor görünüyor. Durumu iyi olanlar erken rezervasyon yaptırabilir; kamu görevine bağlı olmayanlar ya da iş yerleri imkan verenler... Çünkü yazdan kalma günler yaşayacağımızı düşünüyorum. Bayram öncesinden başlayıp aradaki pazartesi- salıyı birleştirirsek çok uzun bir tatil oluyor. Bu turizm sektörü için doping olur ama öteki üretim sektörleri buna çok sıcak bakmıyor.

Bu yüzden imkanı olanlar bence tatile gitsinler olmayanlara da 'daha kısa bir tatille yetinsinler' demek zorunda kalacağız"

Kurban bayramı 25 Ekim Perşembe günü başlayıp 28 Ekim Pazar günü sona eriyor. 24 Ekim Çarşamba öğleden sonra ise arefe olması dolayısıyla resmi tatil kapsamında. Öte yandan bayramın hemen ertesi 29 Ekim Pazartesi de Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla resmi tatil.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]