Haberin Tarihi: 28.08.2012 08:59:13
İstanbul'un Kağıthane ilçesinde 6 katlı bir iş hanının en üst katında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı patlamaya meydana geldi. Patlamada ölen ya da yaralanan olmazken yoldan geçmekte olan iki taksinin üzerine tabelalar düştü.

(DHA) -- Kağıthane Caddesi Okul Sokak üzerindeki 6 katlı bir iş hanını en üst katında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı saat 21.30 sıralarında patlama meydana geldi.

Korku ve paniğe yol açan patlamada ölen ya da yaralanan olmadı. Yoldan geçen iki taksinin üzerinde iş hanının tabelaları düştü. Her iki takside de maddi hasar meydana geldi.

Patlama sesini duyunca sokağa dökülen vatandaşlar durumu itfaiye ve 112 Hızır Acil'e bildirdi.

Olay yerine çok sayıda polis ekibi ve ambulans sevk edildi.

Polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. İtfaiye ekipleri baltayla kapıyı kırarak içeri girdi. Bomba uzman ekipleri inceleme yaptı. İtfaiye ekipleri patlamanın gaz sıkışmasından kaynaklanmış olabileceğini ancak kesin nedeninin yapılan incelemeden sonra ortaya çıkacağını söyledi.

Patlama nedeniyle taksisi hasar gören Osman Gümüş "Ne olduğunu anlamadım. Patlamadan birkaç saniye sonra taksimin üzerine tabela parçaları düştü. Çok korktum. Canımı zor kurtardım" dedi.

Polis patlamayla ilgili soruşturma başlattı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]