Esed güçlerine bağlı bir uçak Halep'te AA ekibinin bulunduğu sokağa bomba bıraktı.Haberin Tarihi: 26 Ağustos 2012 09:36

Halep'te rejime bağlı uçakların hava saldırıları şiddetini artırarak devam ediyor. Son olarak Beşşar Esed güçlerine ait bir uçak AA ekibinin de bulunduğu sokağı bombaladı.
AA ekibi büyük tehlike atlattığı saldırıyı ve sonrasını saniye saniye görüntüledi. Saldırıda Özgür Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ordusu (ÖSO) tarafından kullanılan binanın da bulunduğu bazı evler hasar gördü çok sayıda sivil yaralandı.
BOMBALAMANIN ARDINDAN BİNAYA ATEŞ AÇILDI
Bombaların patlamasıyla binadaki tüm camlar kırılırken binanın üst katlarında delikler oluştu. Çevresindeki binalara da bomba atan uçak daha sonra ağır silahlarla söz konusu binaya ateş açtı.
Saldırılarda binalardan kopan taşlar sokaktaki bazı araçlara da zarar verdi. Saldırı nedeniyle binanın bulunduğu sokakta büyük toz bulutu oluştu. Uçağın çevredeki başka binaları da vurduktan sonra ayrılmasının ardından bölge helikopter saldırısına maruz kaldı.
Saldırılar gece de bölgeye yakın birliklerden yapılan top atışlarıyla devam etti.
ÇOCUKLAR BÜYÜK KORKU YAŞADI
Çok sayıda kişinin yaralandığı saldırıda mahallede oyun oynayan çocukların büyük korku yaşadığı bazı Türkmenler'in dua ettikleri gözlendi.
Kaynak: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]