Haberin Tarihi: 02 Ağustos 2012 16:18

Kosta Rikalı bakan yardımcısı Karina Bolanos'un başı bir video kaçamağı yüzünden dertte. Beş yıl önce yatakta iç çamaşırlarıyla kaydettiği videonun ortaya çıkmasıyla Bolanos devlet başkanı tarafından istifaya zorlandı ve görevinden ayrıldı. Kadın ögrütleri ise Bolanos'u destekleyen eylemler düzenliyor.
Videoda iç çamaşırlarıyla bir yatakta görünen Bolanos görüntüleri çeken kişiye "küçük şey" diye hitap edip kendisine katılmaya davet ediyor.
Bolanos CNN Espanol'a görüntülerin 2007 yılında milletvekili kocasından ayrı olduğu bir dönemde çekildiğini ve bir bilgisayar mühendisi tarafından bilgisayarından çalınarak internete yüklendiğini söyledi.
Bolanos vatandaşlarına çok mahcup olsa da utanılacak bir şey yapmadığını ve kendisine karşı bir haksızlık yapıldığını savunuyor.
"HEPİMİZ KARİNA'YIZ"

Kosta Rika Devlet Başkanı Laura Chincilla tarafından istifaya zorlanan Bolanos baskılar neticesinde görevinden ayrılırken feminist gruplar "maçoluk" olarak nitelendirdikleri bu kararı protesto etti.
Kadınlar üzerinde "Hepimiz Karina'yız" yazılı kartonlarla fotoğraflar çektirip internete yükleyerek tepkilerini ortaya koyarken hukukçular Bolanos'un insan haklarının ihlal edildiğini ifade etti.

Kaynak:Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]