Haberin Tarihi:
17 Temmuz 2012 14:51
Açlık ve yoksulluğun pençesinde kıvranan Somali'de Kızılay'ın geçen sene başlattığı insani yardımlar artarak devam ediyor.

Açlık ve yoksulluğun pençesinde kıvranan Somali'de Kızılay'ın geçen sene başlattığı insani yardımlar artarak devam ediyor. Somali'de birçok yardım projesi bulunan Kızılay bu kapsamda evsiz ve bakıma muhtaç insanlara aylık kuru gıda dağıtımı yapıyor. Toplamda 2 metrekarelik derme çatma çadırlarda ailecek yaşayan yardıma muhtaç Somalilerin yaşadığı kamplarda gerçekleşen dağıtımda 200 aileye yardım yapıldı.

25 kiloluk erzak çuvalı içinde dağıtılan yardım paketinde un şeker makarna gibi temel besin maddeleri bulunuyor. Sağlık koşullarından yoksun koşullarda barınan Somali halkına yapılan yardımlardan ihtiyaç sahiplerinin ancak küçük bir kısmı faydalanıyor.

Somali genelinde Avrupa ülkeleri tarafından kurulan fakat daha sonra unutulan IDP kamplarında açlık ve sefalet kol geziyor. Kızılay hijyen şartlarının çok kötü olduğu bu kamplardaki insanlara yeni projelerle yardım eli uzatmayı planlıyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]