Haberin Tarihi: 05 Haziran 2012 14:49

Nijerya lideri Goodluck Jonathan pazar günü Lagos'ta meydana gelen uçak kazasına gönderme yaparak hava güvenliğine yatırım yapacaklarını söyledi.

Nijerya lideri Goodluck Jonathan pazar günü Lagos'ta meydana gelen uçak kazasına gönderme yaparak hava güvenliğine yatırım yapacaklarını söyledi. Jonathan 153 kişinin öldüğü kazanın bir benzerinin bir daha yaşanmayacağını belirtti.

Jonathan kazanın meydana geldiği Murtala Muhammed Havaalanı'nın yakınında yaptığı açıklamada "Havacılık standartlarımızı geliştirmek için büyük gayret sarf ediyoruz. Kaza bizim için iyi bir ders oldu." dedi.

Nijerya yetkilileri Bbc'ye yaptıkları açıklamada kazanın nedeninin anlaşılması için çok önemli olan uçuş verileri ile kokpit ses kaydedicilerin bulunduğunu söyledi.

Nijerya'nın ticaret merkezi Lagos şehrinde Hindistan firması Dana Air'e ait McDonnell Douglas MD-83 tipi uçağın Pazar günü 2 katlı bir binaya çarpması ile 153 yolcu hayatını kaybetti. Binada ölenlerin sayısı henüz netlik kazanmadı.

Nijerya'da 1992'den beri 7 önemli uçak kazası meydana geldi. Afrika'nın en büyük petrol üreticisi 2007'de havacılık sektörüne önemli yatırımlar yaptı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]