Haberin Tarihi:
05 Haziran 2012 11:51


Azerbaycan- Ermenistan cephe hattındaki ateşkes bozuldu! Azerbaycan Savunma Bakanlığı'nın açıklamasına göre Ermeni askerleri Gazah bölgesindeki Aşağı Eskipara köyüne saldırdı. Çıkan çatışmada Azerbaycan ordusundan 5 asker şehit olurken 2 asker de yaralandı.

Sabahın erken saatlerinde düzenlenen saldırıda Ermeni askerlerinin kayıp vererek geri çekildikleri belirtildi.

AZEYBAYCAN İÇİŞLERİ BAKANI TÜRKİYE'DE


Sınırda bunlar olurken Türkiye'deyse bugün İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin Azeri mevkidaşı Ramil Usubov'u makamında kabul etmişti.

Bakanlıktaki törenle mevkidaşını karşılayan Şahin görüşmeye geçmeden önce Usubov'la ortak basın toplantısı düzenledi.

Şahin "Uzun süredir Usubov'un Türkiye'ye ziyareti gerçekleştirilemedi. Geçtiğimiz Şubat ayında Azerbaycan'a resmi bir ziyaretimiz oldu. Ziyaret esnasında kendilerinin de başta Azerbaycan Cumhurbaşkanı olmak üzere bütün hükümet üyelerinin şahsıma ve heyetime göstermiş oldukları yakın ilgi ve gerçekleştirmiş olduğumuz önemli görüşmelerin akabinde bugün Usubov'un Türkiye ziyareti ve bakanlığımızı ziyaretleri bizim açımızdan büyük bir önem taşımaktadır" dedi.

"ANKARA 10 YILDA ÇOK GÜZELLEŞMİŞ"


Azerbaycan İçişleri Bakanı Ramil Usubov ise Bakan Şahin'e "Çok hürmetli ve aziz kardeşim" diye hitap ederek konuşmasına başladı. Azerbaycan'ın bu zamana kadar en yakın ilişkilerini Türkiye ile olduğunu belirten Usubov "Biz doğrudan bir devlet iki milletiz. Bizim medeni tarihi ve dil köklerimiz bizi birbirine çok sık bağlıyor. Her iki ülkede asayişin korunması ile görüş alışverişlerinin devam edecek. Olayların daha hızlı çözülmesi için araştırmalar yapılacaktır. Türkiye'nin başkenti Ankara'da bulunmaktan çok memnunum ve son 10 yıldır Ankara'ya gelememiştim. Ankara çok güzelleşmiş ve değişmiş. Çok sevindim buna" diye konuştu.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]