Haberin Tarihi:
31 Mayıs 2012 15:45

Irak'ın başkenti Bağdat'ta meydana gelen 7 ayrı patlamada 35 kişi öldü 47 kişi de yaralandığ.

Irak'ın başkenti Bağdat'ta meydana gelen 7 ayrı patlamada 35 kişi öldü 47 kişi de yaralandığ.

Patlamalar bu sabah meydana geldi. Irak Sağlık Bakanlığı ilk saldırının bomba yüklü araçla Şiiler'in çoğunlukta olduğu başkentin kuzey batısındaki Şula Mahallesi'nde El Sadrin Kavşağı'nda meydana geldiğini duyurdu. Sağlık Bakanlığı bölgede bulunan El Hakim Hastanesi'ne 33 kişinin cenazesinin geldiğini 35 kişinin de yaralı olarak tedavi altına alındığını duyurdu.

İkinci bombalı saldırının hedefinde başbakanlık danışmanlarından Cemaleddin Muhammed vardı. Danışmanın evinin yakınında park halinde bulunan bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucu hasar meydana geldi. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Üçüncü patlama yine bir Şii mahallesinde meydana geldi. Gazaliye Mahallesi'nde yol kenarına bırakılan bombanın patlaması sonucu 4 kişi yaralandı.

Dördüncü patlama başkentin güneyinde bulunan El Dora semtinde oldu. Polis aracının geçişi sırasında yaşanan patlamada 4 polis yaralandı. Beşinci saldırı El Dora'daki patlamadan kısa süre sonra Gazaliye Mahallesi'nde meydana geldi. Bu kez hedefte bir bilardo salonu vardı. Saldırıda 4 kişi yaralandı. Son saldırı ise Bağdat'ın güney batısında bulunan El Amiriye bölgesindeki bir eve yönelik oldu. Atılan bomba ile 6 kişilik aile fertlerinden 2'si öldü.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]