Haberin Tarihi:
31 Mayıs 2012 11:22

Amerika'da 40 yaşında bir adam eline geçirdiği silahla resmen dehşet saçtı. toplam altı kişiyi öldüren saldırgan en sonunda da kendisini vurdu.


Washington Eyaleti'nin Seattle kentinde 40 yaşındaki Ian Lee Stawicki ilk önce yerel saatle sabah 11.00'de bir kafede 5 kişiyi silahla vurarak öldürdü. Saldırgan kafeden çıktıktan sonra da bir kadının kafasına açık otoparkta ateş ederek silahını gasp etti.

Gelen ihbarlar doğrultusunda harekete geçen Polis saldırgan Stawicki'ye akşam saatlerinde ulaştı fakat saldırgan teslim olmak yerine silahı kafasına dayayarak ateşledi. Stawicki kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Seattle Times Gazetesi'ne konuşan Ian Lee Stawicki'nin kardeşi Andrew Stawicki ağabeyinin akıl sağlığının yerinde olmadığını belirterek "Bunun olması bir sürpriz değil. İçinizdeki bu kadar şiddetle iyi bir şeyin gerçekleşmesi mümkün değil" dedi.

Katliam sırasında kafe civarında bulunan bir kadın "Bir silah sesi duyduk ve biri ters yönde koşarak bize binaya girip kapıyı kapatmamızı söyledi" derken açık otoparktaki cinayetin görgü tanığı "Adam silahını çıkardı ve kadının kafasına ateş etti" dedi.

Seattle Belediye Başkanı Mike McGinn ise şehri korku içinde bırakan olayın ardından silahların şiddetine son verme çağrısında bulundu.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]