Haberin Tarihi:
8 Mayıs 2012 13:28 | Tekirdağ
Tekirdağ Limanında denize uçan otomobilde bulunan 4 kişi hayatını kaybetti.

Tekirdağ eski iskeleden adalara ve Bandırma’ya çalışan YENER-C gemisi ile gece saat 23.30’da hareket eden feribot Tekirdağ iskelesine 03.30’da yanaştıktan sonra gemiden inen 41 E 7190 pllakalı özel otomobil içersinde bulunan Eriş ve Gülhan ailesi taksi ile birlikte sulara gömülerek hayatlarını kaybettiler.

Kırklareli’nde görev yapan çocuklarının çeyiz eşyalarını ödemiştin yükleyerek Bandırma’ya gelip Feribotla Tekirdağ üzerinden Kırklareli’ne gitmeyi planlıyorlardı. Kötü kader 4 saatlik deniz yolculuğu etkisinde kalan aile gemide bulundukları süre içerisnde çocukları oğlu ve gelini ile neşeli bir şekilde yolculuk yaptıkları görgü tanıkları tarafından açıklandı. Gemi yanaşıp indikleri anda hiçbir göevlinin olmaması direkler üzerinde bulunan çok kuvvetli lambaların da etkisinde kalarak hiçbir korkuluğu bulunmayan gemiden çıktığı gibi doğru denize çakıldılar. Denize düşen taksinin suya vurma esnasında ön camı tamamen kırıldığı fakat içine su girmediği çıkarıldıktan sonra görüldü. Aracın suyun dibinde ters vaziyette bulundugunda süre 20 dakikayı geçmişti. Kapıların açılamadığı ve içirsinde bulunan iki bayan ve iki ierkeğin sıkıştıklarını dalgıçlar ifade etti.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Deniz Şube Müdürlüğü dalgıçları Tekirdağ Belerdiyesi İtfaiye ekipleri ve AFAD ekipleri ile 112 acil 2 adet ambulansı olay sonrası haber verilerek iskeleye geldiler. Aramalar sonunda deniz dibinin çok bulanık olmasından dolayı görülemeyen aracı biraz gecikme ile buldulduktan sonra aracın içinden çıkartılan ilk aileden Aysel Eriş Tekirdağ devlet Hastanesinde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ali Ahmet Gülhan eşi Zeynep Gülhan ve Vecdet Eriş ile birlikte 4 kişi hayatını kaybetti.

Aynı feribotta birlikte bulunan kızı Anne ve babasının bu acı ölümü sonrası 50 LD 189 plakalı kamyonet ile seyahat ettikleri için olayın gözleri önünde olmasından dolayı büyük üzüntü yaşadılar Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü olay yerinde inceleme yaparak iskele üzerinde meydana gelen bu olay ile giligili olarak trafik etkipl-erinin rapor tutmadoğı sadece asayiş şube müdürlüğünce rapor tutulduğu bildirildi. Tekirdağ Liman Başkanlığı yetkilisine sorduğumuzda bu eski iskelenin hiçbir güvenliıi olmadan bu gemilerin nasıl çalıştırıldığı gemi çalışanlarının gemiden iniş esnasında araçları yönlendirmedikledi e n önemli konuda Tekirdağ TDİ Liman görevlilerinin teslim almasından sonra eski iskeleye hiçbir hizmet veredikleri ve insan hayatının hiçe sayıldığı bu olayla ortaya çıkmıştır. Tekirdağ Belediye başkan yanrdımcısı da bu konuda yaptığı açıklamada olay yerinde bu iskele her an çökebilir. Bizim raporlarımız vardır bu iskelenin güvenlik ve trafik yönünden derhal kapatılması gerektiğini açıkladı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]