Haberin Tarihi:
30 Mayıs 2012 07:28
Sürekli kavga ettiği eşinden kurtulmak için hapse girmeyi göze aldı.

Konya’da 3 ay önce yanındaki uyuşturucu ile polise gidip kendisinin uyuşturucu satıcı olduğunu söyleyerek tutuklanmak isteyen 27 yaşındaki Sibel G. tutuksuz yargılandığı davanın bugünkü duruşmasında eşiyle sürekli kavga ettiğini belirterek"Eroin ve kokain satın alıp polise teslim oldum. Cezaevine girip eşimden kurtulmak istedim" dedi.

Mahkeme Sibel G.’nin etkin pişmanlık yasasından yararlanmasına kanaat getirip beraat kararı verdi.

1 çocuk annesi Sibel G. iddiaya göre sürekli kavga ettiği ve ismi açıklanmayan eşinden ancak kendisi cezaevine girince kurtulacağını düşünüp yaklaşık 3 ay önce sokak satıcılarından satın aldığı 0.7 gram eroin ve 0.7 gram kokainle Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ne gitti. "Ben uyuşturucu satıcısıyım beni tutuklayın" diyerek polise teslim olan Sibel G. ifadesinin ardından sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

"Eşimle sürekli kavga ediyorum"
Konya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan tutuksuz yargılanan Sibel G. bugün hakim karşısına çıktı. Mahkemedeki ifadesinde eşiyle sürekli kavga ettiğini ve cezaevine girip kurtulmak istediğini belirten Sibel G. ”Cezaevine girebilmek için eroin ve kokain satın alıp polise teslim oldum” diye konuştu.

Mahkeme başkanının ilk defa böyle bir olayla karşılaştığını belirtmesi üzerinde heyet arasında gülüşme yaşandı. Mahkeme heyeti Sibel G.’nin etkin pişmanlıktan beraatine karar verdi.

Eşinden ayrı yaşadığı öğrenilen Sibel G.’nin herhangi bir koruma talebinin de bulunmadığı bildirildi.

DHA

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]