Haber Tarihi: 29.05.2012 Salı 13:53

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım İstanbul Boğazı'na inşa edilecek 3. köprünün yapımını da içeren 'Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin Odayeri-Paşaköy (3. Boğaz Köprüsü dahil) Kesimi'nin ihalesini kazanan firmayı açıkladı.

İhale Komisyonu Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin Odayeri-Paşaköy (3. Boğaz Köprüsü Dahil) Kesimi'nin ihalesinde yarışan 3 firmanın tekliflerini açtı.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nde ihalede yarışan Salini-Gülermak Ortak Girişimi İçtaş İnşaat Sanayi Ticaret AŞ-Astaldi Ortak Girişim Grubu ile Cengiz İnşaat-Kolin İnşaat-Limak İnşaat-Makyol İnşaat-Kalyon İnşaat Ortak Girişim Grubu'nun teklifleri yapım ve işletme süresi olarak sunuldu.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım açılan teklifleri değerlendirerek ihaleyi İçtaş İnşaat Sanayi Ticaret AŞ-Astaldi Ortak Girişim Grubu'nun kazandığını açıkladı. Yıldırım "Köprünün 36 ayda yapılmasını hedefliyoruz" dedi.

20 Nisan'da yapılan ihalede; Salini-Gülermak Ortak Girişimi İçtaş İnşaat Sanayi Ticaret AŞ-Astaldi Ortak Girişim Grubu MAPA İnşaat ve Ticaret AŞ ile Cengiz İnşaat-Kolin İnşaat-Limak İnşaat-Makyol İnşaat-Kalyon İnşaat olmak üzere 4 teklif değerlendirmeye alınmıştı.

Salini-Gülermak Ortak Girişimi İçtaş İnşaat Sanayi Ticaret AŞ-Astaldi Ortak Girişim Grubu ile Cengiz İnşaat-Kolin İnşaat-Limak İnşaat-Makyol İnşaat-Kalyon İnşaat Ortak Girişim Grubu teknik yeterlilik için gerekli olan 70 puanı geçerken MAPA İnşaat ve Ticaret AŞ yeterli puanı alamamış ve ihale dışı kalmıştı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]