Haber Tarihi:
26.05.2012 Cumartesi 10:16

Diyarbakır'da ailesinin bilgisayarı kapatmasına sinirlenen kız 10'uncu kattan kendini boşluğa bıraktı.


Diyarbakır’da Yenişehir İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Rengin Şimşek (14) 9 Haziran’da yapılacak Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) hazırlanıyordu.

Okulunda başarılı olan ancak sınav öncesi kaygısı yaşayan Şimşek son günlerde ailesi ile ders çalışma nedeniyle tartışmaya başladı.

İddiaya göre Rengin Şimşek ders zamanları dışında sık sık sosyal paylaşım sitesi Facebook’a giriyordu. 3 gün önce de gece saat 01.00 sıralarında bilgisayar başında oturan Rengin’i ailesi “Bu saate kadar neden bilgisayar başındasın? Facebook’a girme ders çalış. Çalışmayacaksan uyu dinlen” diye uyardı. Bilgisayarın kapatılmasına sinirlenen Rengin anne ve babasının odadan çıkmasından 15 dakika sonra 10. kattaki evlerinden kendini boşluğa bıraktı.

"SINAV STRESİ OLABİLİR"

Olay yerinde hayatını kaybeden Rengin’in ölümü ailesi ve arkadaşlarını yasa boğdu. Şimşek Ailesi olay öncesinde kızlarının kardeşleri ile tartıştıktan sonra odasına kapandığını söyledi.

Küçük kızın öğretmenleri SBS dönemi öncesi öğrencilerin büyük stres yaşadığını Rengin’in de yaşadığı sınav stresiyle canına kıymış olabileceğini kaydetti.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]