Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Erkeklerin en çok tercih ettiği 10 estetik operasyon

  Erkeklerin en çok tercih ettiği 10 estetik operasyon

  Genellikle kadınlarla özdeşleştirilen estetik operasyonları günümüz erkeğinin de tercihi haline geldi. İşte erkeklerin en çok tercih ettiği 10 estetik trendi...

  Hem sağlıklı hem de güzel görünümlü bir yaşam için sıkça başvurulan estetik operasyonlar toplumun değişen kültürü ve gelişen eğitim seviyesine paralel olarak kadınlardan sonra yeni bir hasta grubunu daha beraberinde getirdi. Aktif ve zinde bir yaşam için yalnızca spor beslenme ve diyeti yeterli görmeyen erkekler artık yakın çevrelerinin duymasından endişe etmeden estetik yaptırıyorlar. Erkeklerin en çok tercih ettiği estetik operasyonlar hakkında Anadolu Sağlık Merkezi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Haluk Duman ve Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Sadiye Kuş bilgi veriyor.

  Genellikle kadınlarda duymaya alıştığımız estetik işlem ve ameliyatlara son zamanlarda erkeklerden de yoğun bir talep oluşuyor. Uzmanlar erkeklerin artık daha cesur davranarak sosyal çevrelerinin ne diyeceğinden eskisi kadar endişe duymadıklarını dile getiriyor. Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Sadiye Kuş daha kaliteli bir yaşam için dış görünümüne ve sosyal çevredeki rolüne dikkat eden erkekler için aşırı terleme ve koku saç dökülmesi cildin yıpranması ve lekelenmelerin en başta estetik sorunlar arasında olduğunu söylerken; Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Haluk Duman ise liposuction göz kapağı ameliyatı ve jinekomasti gibi birkaç gün için yatış gerektiren estetik sorunların da erkekler arasında ilgi gördüğüne dikkat çekiyor.

  Anadolu Sağlık Merkezi uzmanları erkekler dünyasında en çok ilgi gören estetik operasyonları şu şekilde sıralıyor:

  Koltuk altı terlemesi

  Sosyal bir sorun olan koltuk altı terlemesi deodorant ya da diğer temizlik yöntemleri ve ilaçlarla önlenemediğinde kuşkusuz hastanın yaşantısını olumsuz etkiliyor. Belirgin bir terlemenin görülmesi ve kokunun çevreyi rahatsız etmesi durumunda erkekler çareyi estetik işlemlerde en çok tercih edilen botoks ile buluyor. Bu yöntemle ter bezlerinin ter üretmesinin belirli bir süreliğine yavaşlatıldığını ifade eden Dr. Sadiye Kuş yaklaşık altı ay kadar hastayı rahata kavuşturan yöntemin yılda 2-3 kez uygulanabildiğinin altını çiziyor.

  Alın ve kaş ortası çizgileri

  Erkeklerin çok tercih ettiği fakat açıklamaktan kaçındığı bir diğer önemli estetik operasyon ise yüzde alına ve kaş ortası çizgilere uygulanan botoks olarak dikkat çekiyor. “İş yaşantısında sert ifadeniz veya kaşlarınızı çatıyor olmanız bir şekilde duygularınızı ele veriyor” diyen Dr. Kuş işlemin hem sosyal yaşamda hem de iş yaşantısında büyük fayda getirdiğini belirtiyor.

  Saç dökülmesi

  Erkeklerde sıklıkla görülen saç dökülmesine karşı saçın tamamının dökülmesi beklenmeden hastanın kullanıldığı tedavi yöntemlerine ek olarak vitaminler ve aminoasitlerin enjekte edildiği saç mezoterapisi uygulanabiliyor. Birkaç seans olarak uygulanan bu işlem belirli aralıklarla tekrar ediliyor.

  Cilt yaşlanması

  Otuzlu yaşlardan sonra tembelleşen hücreleri tetikleyerek kollajen sentezinin artırılması ve böylece cilt yaşlanmasının geciktirilmesi mümkün oluyor.

  Hastanın ihtiyacına göre ise en uygun yöntem seçiliyor. PRP BBL gibi çeşitli cilt gençleştirici yöntemler ile ciltteki kırışıklıklar yok olabiliyor.


  Göz kapağı düşüklüğü

  Blefarosplati denilen göz kapağı ameliyatı hem göz kapağının üstünde bir düşme olan hastalarda düşen kapağı düzeltmek hem de göz kapağının altında torbalanma sonucu nazolabial denilen hattın düzeltilmesi için uygulanıyor. Öte yandan mid face denilen yöntemle de orta yüzü yukarıya almak kolaylıkla uygulanabiliyor.

  Yağ aldırma

  Erkeklerde yağlanma dışarıdan bakıldığında büyük bir göbek şeklinde görünür fakat asıl yağlanma iç bölgede gerçekleşiyor. Bu nedenle hem liposuction hem de karın germe operasyonu erkeklerde çok nadir gerek duyulan işlemler arasında yer alıyor. Prof. Dr. Haluk Duman bu durumdaki genel yaklaşımın kilo verdirmek olduğunu söylüyor. Ancak tipik bir yağlanma söz konusu ise liposuction uygulamasıyla oldukça güzel sonuçlar elde edilebiliyor.

  Meme büyümesi (Jinekomasti)

  Meme başının çevresinde hafif bir kese yapılarak gland denilen bölümün tıraşlanmasıyla sorun giderebiliyor. İşlemde aynı zamanda liposuction uygulanıyor ve hasta iki gün içinde tamamen iyileşiyor.

  Boyun ve yüz sarkmaları

  Yüz germeyle birlikte belirli bir miktarda etrafa verilen yağdaki kök hücrelerinin aktivasyonu ile cilde canlılık da katan işlem sonrasında iyileşme süreci için hastanın 1 veya 2 gece hastanede yatması dahil kendine 10 ila 15 gün kadar zaman ayırması gerekiyor.

  Beğenilmeyen burun

  Erkeklerin tercih ettiği ve giderek artan bir diğer estetik operasyon işlemi ise burun ameliyatı olarak dikkat çekiyor. Prof. Dr. Duman burun ameliyatında hiçbir problemin çıkmadığını söyleyerek şu bilgileri paylaşıyor: “Hasta ağrıdan korkmamalıdır. Operasyon sonrası kişiden kişiye farklı olarak ciltte şişlik ve morluklar görülecektir. Ancak bunlar 10 ila 14 gün içeresinde geçiyor ve kişiye bir sorun teşkil etmiyor.”

  Kepçe kulak

  Erkekleri özellikle sosyal yaşamında rahatsız eden bir görünüm sebebiyle başvurdukları kepçe kulak ameliyatı lokal anesteziyle yapılabiliyor. Hastanın aynı gün evine gitmesi mümkün olurken işlemden 15 gün sonra hastanın görünüm olarak herhangi bir bireyden farkı kalmıyor.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Saç ekimi ve kepçe kulak ameliyatı neyse de diğerleri çok saçma.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Kepçe kulak operasyonu benimde yaptırmam lazım. Saclarımı kestiremiyorum.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Hiç estetiksizim. İhtiyacım yok çok şükür. D


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş