Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Thumbs up Erkekler Gülümsemek En Doğal Hakkınız.

  Erkekler Gülümsemek En Doğal Hakkınız.

  Mutlu olduğumuz zaman yaptığımız ilk şey gülümsemektir. Bazılarımız gülümserken kendini son derece özgür hisseder bazılarımız güldüğü vakit kendini çok beğenir bazılarımız ise gülümsemekten kaçınır. Çünkü kendini gülümserken beğenmez. Bazı analizler gösteriyor ki gülümsemenin kişiyi yansıtmadığını düşünenler az değil. Özellikle erkeklerin ağız ve diş sorunları yüzünden gülümsememeye çalıştıklarını belirtmek isterim. Eğer gülümsemenizi beğenmiyorsanız kişiliğinizi yansıtmıyor bu yüzden gülümsemekten kaçınıyorsanız bu durumun bir çaresi olduğunu söylemeliyim. Gülümsemenizi dişleriniz gülüş çizginiz ya da diş boyutunuzdan dolayı beğenmiyorsanız bu yöntemle tüm kusurlar gideriliyor. Peki gülüş dizaynı nedir ne değildir.  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Gülüşümüzü etkileyen bir takım faktörler var. Cinsiyet yüz şekli yaş dudaklar diş etleri ve dişler. Bu faktörler ayrı ayrı sorunsuz dursa da bir arada düşünülünce gülüşümüz üzerinde büyük rol oynuyor. Cinsiyet faktörü üzerinde durduğumuzda biz kadınlar ile sizin gülüşleri birbirinden farklıdır.

  Sizde yüz hatları daha keskin ve belirgindir. Alın burun çene ucu orantısı kadın yüzüyle farklılıklar gösterir. Biz kadınlarda ise geçişler daha yumuşak burun ve kaş kemerleri daha siliktir. Yüz şeklimizde gülüşümüz üzerinde oldukça etkilidir. Genellikle uzun yüzlü erkeklerde diş yapıları daha uzun; kare veya yuvarlak yüzlü kişilerde diş yapıları kare veya yuvarlak olur. Uzun yüzlü bir kişiye dikdörtgen formda uzun dişler yapılırsa yüzü olduğundan da uzun görünecektir. Oysa oval veya daha geniş formlar denenerek yüzdeki hoş olmayan uzunluk kamufle edilebilir. Veya yuvarlak yüzlü bir kişiye daha ince uzun formda dişler yapılarak yüzünün daha ince görünmesi sağlanabilir.

  GÜLÜŞ DİZAYNI NASIL YAPILIR?
  Öncelikle ağız içi ve ağız dışı fotoğraflarınız çekilir ve Panoromik ağız filminiz alınır. Fotoğraflar bilgisayar ekranına yansıtılarak filminiz ve özel istekleriniz doğrultusunda sahip olmak istediğiniz gülme hattı belirlenir. Dişlerinizde herhangi bir kesme işlemine başlamadan diş rengindeki malzemelerle mo-cap (geçici model) çalışması yapılır. Mo-cap sayesinde dişlerinize dokunulmadan bittiğinde neye benzeyeceğini görmüş olursunuz. Dilerseniz tedaviye devam edersiniz dilerseniz tamamen vazgeçebilirsiniz.

  Artık istediğiniz kadar gülebilir “acaba nasıl görünüyorum” gibi düşünceleri aklınızdan kovabilirsiniz..

  Gülüşünüz avantajınız olsun…

  Aslı Ercanlı
  Erkek Magazin Ağız Sağlığı Yazarı

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Dişleri çarpık olsa da en önce diş temizliği bence.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş