Günümüzde artık erkeklerde en az kadınlar kadar sağlıklarına ve ciltlerine önem vermektedirler. Büyük kozmetik firmalarıErkekler İçin Cilt Bakım Maskesi bayanlar için üretilen kozmetik ürünlerin yanına erkek cilt bakımı ürünlerinide eklemeye başladılar. Hemen bizde erkek cilt bakımı hakkında günlük hayatınızda çok pratik bir şekilde yapacağınız bilgileri araştırdık vebu deyerli bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

•Sakalları sıkça traş etmek yüzünüzün tahriş olmasına neden olabilir.
•Sakal çok fazla uzadığında akne(sivilce) oluşumu hızlanabilir.
•Traştan sonra kullandığınız kolanya parfüm içermemelidir.
•Sabahları yüzünüzü ve boynunuzu uygun bir temizleme kremi ya da sütüyle düzenli olarak temizlemeye çalışın.
•Cildinizi uygun bir tonik yardımıyla rahatlatın.
•Maden suyuyla cildinize hafif bir masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırabilirErkekler İçin Cilt Bakım Maskesi bu sayede cildinizi koruyabilirsiniz.
•Cilt cinsinizi anlayamıyorsanız gece yatmadan önce göz çevresi hariçErkekler İçin Cilt Bakım Maskesi kremliErkekler İçin Cilt Bakım Maskesi gliserinli veya uygun bir yumuşak sabunla yüzünüzü sabunlayın.

•Sabah cildinize dikkatlice baktığınızda parlaklık varsa cilt yağlıdır.
•Sabah kalktığınızda yüzünüz fazla parlamıyor ama canlı görünüyorsa normal bir cildiniz vardır.

ERKEK CİLT BAKIM MASKESİ TARİFLERİ;

Bal Maskesi: Civan perçemi çiçeğiErkekler İçin Cilt Bakım Maskesi saf suda on dakika kaynatıldıktan sonra sıkılarak süzülür.Bir fincan su soğutulur.Elde edilen posa ezildikten sonraErkekler İçin Cilt Bakım Maskesiyarım fincan limon suyuErkekler İçin Cilt Bakım Maskesibir çorba kaşığı zeytinyağıErkekler İçin Cilt Bakım Maskesibir tatlı kaşığı bal ve çırpılmış yumurta sarısı ile karıştırılır.Hazırlanan karışıma soğuk civan perçemi suyu ilave edilir.Maske kıvamına gelinceye kadar yulaf unu eklenir.
Etkisi: Yüzdeki çöküntü ve kırışıklıkların giderilmesini önler. Bu maske bir hafta uygulanmalıdır.Yüzde bir saat kalması gereklidir.

Yumurta Maskesi: İki avuç buğdayErkekler İçin Cilt Bakım Maskesiiki bardak suda ezilir. İki yumurta sarısı ve bir çorba kaşığı badem yağı konulur.Yüze sürülür ve kurumaya başlayınca yıkanır ve gülsuyu sürülür.
Etkisi: Kızıl lekelerin ve sivilcilerin giderilmesini sağlar. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa uygulanır.Bu maske şampuan olarak kullanılabilirErkekler İçin Cilt Bakım Maskesisaçların parlamasını sağlar.