Bakımın sadece kadınlara özgü olduğu devirler kapandı. Günümüz erkeği artık etkileyici olmak için çaba ve vakit harcıyor. Kozmetik dünyası ise kadınlara sunduğu imkanların hemen hemen hepsini erkeklere de sunuyor...

Erkekler cilt bakımları söz konusu olduğunda kadınlara oranla daha şanslılar. Çünkü ciltleri onlardan çok fazla bir özen beklemiyor. Ama bu hiçbir bakım gerekmediği anlamına da gelmiyor. Tüm kozmetik piyasası içinde erkek kozmetiğine ayrılan pazar sadece yüzde 3. Bu payınMetroseksüel Erkek Bakımı büyük kısmını erkekler için zorunlu olan tıraş ürünleri alıyor. Sıralamada ikinci sırayı tıraş öncesi ve sonrası kullanılan losyonlar alırkenMetroseksüel Erkek Bakımı sıralama kremlerMetroseksüel Erkek Bakımı kişisel hijyen ürünleri ve parfümler olarak devam ediyor. Bu sıralama aslında erkeklerin zorunlu olmadıkça kişisel bakım ürünlerine rağbet etmediklerini gösteriyor. Erkek cildi yapı olarak kadın cildinden daha sağlıklı. Doğadan gelen bir nem ayrıcalığı var kiMetroseksüel Erkek Bakımı bu sağlıklı bir cilt için ilk koşul. Ancak günümüz şartlarıMetroseksüel Erkek Bakımı erkek cildinin bu avantajını adeta ortadan kaldırıyor. Bu nedenle onların da ciltlerine ayrı bir bakım uygulamaları gerekiyor. Ama tabii ki erkeklerin sadece ciltlerine özen göstermeleri yetersiz. Beden ve ayak bakımının da ihmal edilmemesi gerekiyor.

Öncelikle cilt bakımı

Erkek cildinin yapısı kadınınkinden farklı. Sebum salgılanması erkeklerde daha fazla. Ergenlik döneminde başlayan sebum salgılanmasıMetroseksüel Erkek Bakımı yetişkinlik çağında maksimum seviyeye ulaşıyorMetroseksüel Erkek Bakımı 60 yaşından itibaren de azalarakMetroseksüel Erkek Bakımı cildin kurumasına yol açıyor.

Deri katmanları içerisinde bulunan bezlerden salgılanan sebumMetroseksüel Erkek Bakımı cildi koruyucu etkisi olan bir nem ve yağ tabakası oluşturuyor. Ancak sebum salgılanmasının bazı yan etkileri de var. SebumMetroseksüel Erkek Bakımı porların genişlemesine ve burun kanatlarının iki yanında küçük siyah noktacıklarınMetroseksüel Erkek Bakımı minik yağ keseciklerinin oluşmasına neden oluyor. Erkeklerin ciltleri ile ilgili en büyük estetik kaygılarından biri de işte bu nokta ve kesecikler. PekiMetroseksüel Erkek Bakımı bütün bu sorunlardan kurtulmak için iyi bir cilt bakımı nasıl olmalı?

Temizleme

Temizleme sütüMetroseksüel Erkek Bakımı temizleyici maddelerin en yumuşak olanıdırMetroseksüel Erkek Bakımı çok hassas ve tahriş olmuş ciltlerde tercih edilir.

Köpüren jellerMetroseksüel Erkek Bakımı cildi tazeler ve zorlamadan derinlemesine temizlik sağlar.

Dermatolojik ürünler ise sadece problemli ciltlerde uzman tavsiyesi ile kullanılır.

Tonik

Banyodan sonra kurumuş ciltlere mineral bazlı tonikler tavsiye edilir. Losyon toniklerMetroseksüel Erkek Bakımı kan dolaşımını hızlandırır ve cildi mikroplardan arındırır. BunlarınMetroseksüel Erkek Bakımı nemlendirici ve koruyucu bir kremden önce kullanılması gerekir.

Yorgun ciltler için tazeleyen ve yenileyen ürünlerMetroseksüel Erkek Bakımı yağlı ve tahriş olmuş ciltler için sakinleştirici ürünlerMetroseksüel Erkek Bakımı tıraş sonrası yanma hissini gideren ürünler tercih edilmeli...

Nemlendirme ve koruma

Kremler ve jellerMetroseksüel Erkek Bakımı günlük bakım için gerçek birer yardımcıdır. Cildin esnekliğini sağlarMetroseksüel Erkek Bakımı kırmızılıkları ortadan kaldırırlar.

Peeling

Peeling sayesinde cilt derinlemesine temizlenmiş olur ve ışıltısını kazanır. Her hafta ya da her ay düzenli bir biçimde ``gommage'' adı verilen ürünlerle yapılacak peeling sonucunda küçük siyah noktaların oluşması önlenirMetroseksüel Erkek Bakımı batık kıllardan kurtulunur.

Tıraş ürünlerinizin seçiminde titizlik

TıraşMetroseksüel Erkek Bakımı erkeklerin zorunlu olarak yaptıkları ve ne yazık ki ciltlerine zarar veren bir işlem. Tıraş sırasında epidermin üst katmanlarıMetroseksüel Erkek Bakımı yani koruyucu yağ ve nem katmanı zedeleniyor. Cilt nem kaybına uğruyor ve kuruyor. Ancak gerekli bakımın sağlanması ve doğru ürünlerin kullanılması ile bu olumsuz sonuçlar yok edilebiliyor.

Tıraş köpüğü cildinize uygun olmalı

Normal bir cilt için çok asitli olmayan bir tıraş köpüğü ve tıraş sonrasında kullanılacak nemlendiriciMetroseksüel Erkek Bakımı epidermin hassaslaşmasını ve yaşlanmasını engelliyor. Ancak kimi zaman tıraşla birlikte özel birtakım problemler oluşabiliyor. Akneye yatkın bir cilt için içerisinde antibakteriyel maddeler bulunan bir tıraş köpüğü seçilmeli. Enfeksiyonlu cilt için antiseptik içeren tıraş köpükleri tercih edilmeli. Eğer ciltMetroseksüel Erkek Bakımı kullanılan ürüne alerjik bir reaksiyon veriyorsaMetroseksüel Erkek Bakımı öncelikle ürün değiştirilmeli. Buna rağmen sorun devam ederse bir uzmanın görüşüne başvurulmalı.

Vücut bakımı ihmale gelmez

Erkek cildi denilince akla ilk önce tıraşın tahriş edici etkisi nedeniyle yüz gelir. Ancak aslında erkekler için de tüm vücut bakımı önemlidir.

Vücut temizliği için yumuşak ürünlerin seçilmesi gerekir. Sabun içermeyen jeller ve banyo köpükleri bu iş için uygun olacaktır.

Kurumaya meyilli bir cilt içinMetroseksüel Erkek Bakımı duştan ya da tıraştan sonra mutlaka yoğun bir nemlendirici kullanılmalıMetroseksüel Erkek Bakımı akne gibi sorunlarda ise mutlaka cildin doğasına uygun bir hijyen ürünü seçilmelidir. Bu konuda bir uzmanın önerileri alınabilir.

Saçlar içinMetroseksüel Erkek Bakımı yumuşak bir şampuan seçmek gerekirMetroseksüel Erkek Bakımı özellikle saçlarını sık yıkayanlar için bu önemlidir. Eğer saçlarınız dökülüyorsaMetroseksüel Erkek Bakımı bulduğunuz formüller ya da bir uzmana görünmek işe yaramıyorsa bu durumu sıkıntı etmeyin. Zira yapılan birçok anketMetroseksüel Erkek Bakımı kadınların saçı dökülen erkekleri de saçlı erkekler kadar çekici bulduklarını gösteriyor.

Ayaklarınızı unutmayın!

Vücudun bütün yükünü taşıyan ayaklarMetroseksüel Erkek Bakımı özellikle erkek vücudunun en çok ihmal edilen bölgeleri. SağlıklıMetroseksüel Erkek Bakımı mutlu ve konforlu bir yaşam için ayaklarınıza dikkat etmeli ve düzenli olarak bakım yapmalısınız. Ayrıca ayak bakım merkezlerinde profesyonel bakım da yaptırabilirsiniz.