Erkekler için kaş bakımı dediğimizdeErkekler İçin Kaş Bakımı üç ana kurala dikkat etmemiz gerekir: fazlalıkları almakErkekler İçin Kaş Bakımı şekil vermek ve kaşların nerede başlayıp nerede bittiğini bilmek.

Kaşlarınız gerçekten kalınsaErkekler İçin Kaş Bakımı profesyonel yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumda kendinizi bir uzmanın ellerine teslim etmenizi tavsiye ederiz. Kaşlarınızın bir uzmanın elinden geçmesiErkekler İçin Kaş Bakımı arkasından gelecek periyodik bakımları kendiniz yapmanız için bir referans oluşturacaktır.

Diğer yandanErkekler İçin Kaş Bakımı pek çok erkekErkekler İçin Kaş Bakımı minik kaş kıllarını evde kendi başlarına yola getirebilir. Bunun için birkaç basit önerimiz olacak...

ÖncelikleErkekler İçin Kaş Bakımı gerekli ekipmana sahip olduğunuzdan emin olun. Bunlar; tıraş bıçağıErkekler İçin Kaş Bakımı küçük bir elektrikli saç düzeltme aletiErkekler İçin Kaş Bakımı minik bakım makası ve cımbızdır. ArkasındanErkekler İçin Kaş Bakımı bir duş alın veya yüzünüzü sıcak suyla yıkayın. Sıcak su ve buharErkekler İçin Kaş Bakımı gözenekleri açarak kılları yumuşatacakErkekler İçin Kaş Bakımı bu sayede yapacağınız işlemlerin daha kolay ve acısız olmasını sağlayacaktır. Ayrıca kıl dönmesini engellemenize de yardımcı olacaktır.

EvetErkekler İçin Kaş Bakımı şimdi kaşlarınızla savaşa hazırsınız!

Uzunluk
ÖnceErkekler İçin Kaş Bakımı orta ve dış bölgelerdeki fazlalıklardan kurtulun. Kaşlarınızın iç taraftaki kenarları gözlerinizin iç taraftaki köşeleriyle hizalı olmalıdır. Dışarıda kalan tüm kıllar fazlalıktır ve yok edilmesi gerekir. Kaşlarınızın nerede bitmesi gerektiğini belirlemeniz için şu kolay tekniği uygulayın: Bir kurşun kalem alın ve bir ucunu bir burun deliğinizin hizasında olacak şekilde yüzünüze tutun. SonraErkekler İçin Kaş Bakımı diğer ucu gözünüzün dış kenarına gelecek şekilde kalemi döndürün. Kaşlarınızın bitmesi gereken nokta işte tam da kaleminizin gösterdiği noktadır.

Bahsettiğimiz fazlalıkları nasıl alacağınıza gelinceErkekler İçin Kaş Bakımı ufak bir elektrikli tıraş makinesi kullanabilirsiniz. Hafif ve kısa hamleler yapmaya çalışın. Dikkat etmezseniz bir süreliğine kaşsız dolaşmak zorunda kalabilirsiniz. Neyse kiErkekler İçin Kaş Bakımı kaşlar çabucak uzar. Öte yandanErkekler İçin Kaş Bakımı bu iş için cımbız da kullanmanız mümkün. Cımbız konusunda da dikkatli olmanızda fayda varErkekler İçin Kaş Bakımı zira tekrarlanan cımbız kullanımı kalıcı kıl kaybına neden olabilir.


Kalınlık
SıradaErkekler İçin Kaş Bakımı kılların yoğunluğunu azaltmak var. Minik bir makas veya uygun bir elektrikli makineyle kaşlarınızı fazlalıklarından kurtarın. Ancak aşırıya kaçmamaya çalışın. KaşlarınızıErkekler İçin Kaş Bakımı yatık durmayı reddedecekleri kadar kısa kesmeyin.

Kaş kıllarınız yumuşaksaErkekler İçin Kaş Bakımı yukarı doğru tarayın ve yaklaşık 5 milimetre kalacak şekilde kesin. Sert kaş kıllarına sahipsenizErkekler İçin Kaş Bakımı kıllardan bir tanesini seçip kısaltın. Yeterince kısa olduğundan ama yatık halde durabileceğinden emin olun. Tamam oluncaErkekler İçin Kaş Bakımı diğer kaş kıllarını az önce düzelttiğinize göre hizalayın.

Yavaş olmanız önemli. Bu bir yarış değil ve iyi bir iş çıkarmanız için en azından birkaç dakikanızı ayırmanız gerektiğini unutmayın.

Şekil
Yay ama ne kadarlık bir yay? Bu sorunun cevabı yüzünüzün şeklinde gizli. Eğer uzun ve ince bir surata sahipsenizErkekler İçin Kaş Bakımı veya belirgin bir çene yapınız varsaErkekler İçin Kaş Bakımı kaşlarınızı yay şeklinde biçimlendirmekten vazgeçin. Daha kalın ve yatay kaşlar yüzünüzü bölerek daha kısa görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca insanların dikkatini çenenizden uzaklaştırmaya da yardım edecektir. Diğer yandanErkekler İçin Kaş Bakımı yuvarlak veya kare bir yüze sahipsenizErkekler İçin Kaş Bakımı düzgünce oluşturulmuş birer yay daha uzun bir yüze sahip olduğunuz imajını yaratacaktır.

Genel kural olarakErkekler İçin Kaş Bakımı kaş kemerinizin tepe noktası göz bebeğinizin tam üstüne denk gelmelidir. O noktanın yerini belirledikten sonraErkekler İçin Kaş Bakımı alt kısmından cımbız yardımıyla kılları almaya başlayın. Yay şekli oluşacaktır.