Erkekler de cilt bakımına kadınlar kadar özen göstermelidirler. Özellikle tıraş sonrası cilt kuru ve hassas bir yapıya sahip hale gelir. Cildin nem dengesine uygun tıraş köpükleri tercih edilmelidir. Tıraş sonrası losyonları cildi mikroplardan arındırmak ve ferahlatmak amacıyla kullanılmalıdır. Nemlendirici ise son aşama olarak cilde uygulanmalı ve cildin esnekliğini koruması sağlanmalıdır.

Erkekler kullandıkları duş jellerini cilt tiplerine göre seçmelidirler. Herhangi bir maddeye karşı alerjileri olup olmadığını kontrol ettikten sonra ona uygun ürünleri tercih etmeleri gereklidir. Koltukaltı ve genital bölgeler gibi hassas bölgeler için ise hijyenik yıkama jellerini kullanabilirler. Ancak haftanın her günü duş alınıyorsa tüm vücudu bu ürünlerle yıkamak çok doğru değildir. Sadece lokal olarak uygulanmalıdırlar.

Yine duş esnasında özellikle 40’lı yaşlardan sonra kese uygulama sıklığını en aza indirmeleri gereklidir. Yaş nedeniyle daha da hassas bir yapı kazanan cildi fazla zorlamamak önemlidir.

Duş sonrasında gerekli nemlendiricileri tüm vücutlarına uygulamaları gereklidir. Masaj yaparak uygulandığında vücut nemini koruyacak ve daha güzel bir cilde sahip olacaklardır. Sürekli nemlendirici değiştirmek önerilmemektedir. Çünkü uygulanan kreme göre vücut nem dengesini ayarlamaktadır. Sık sık değiştirildiğinde hassasiyete ve kızarıklıklara neden olabilir.