Kadınlar için yeni mevsime yeni kokular olur da erkeklere olmaz mı?Yeni çıkan erkek parfümlerinden en güzellerini sizler için derledik.

2010 2011 Sonbahar Kış sezonuna harika erkek kokularıyla girdik. Kadınlar bilir erkekler için parfümleri çok önemlidir. Onlar da en az kadınlar kadar güzel kokmaya önem verirler.

Yılbaşı yaklaşırken eşinize/sevdiğinize parfüm almayı düşünüyorsanız en yeni parfümler yazımıza bakmadan alışverişe çıkmayın!


Kenzo Homme Woody
Kenzo'nun yeni kokusu yeryüzü ve gökyüzü arasında gücünü doğadan alarak özgürlüğü simgeliyor. Aromatik ve ağaçsı özelliklere sahip koku gücünü bir ağaç gibi topraktan alıyor.

Başlangıç notalarında fesleğen ile hareketlenen koku kalp notalarında karabiber ve siyah biberiye ile enerjisini artırıyor. Bu notalar atlas vetiver ve sedir ağacı ile son buluyor.


Marc Jacobs Bang Man
Baştan çıkarıcı ve karizmatik... Genç ve büyüleyici. Maskülen ve rafineri. Marc Jacobs Bang biberli odunsu baharatlı ve güçlü bir koku.

Kokunun kalp ve dip notaları odunsu ağırlıkta. Reçine ve aromatik benzoin güçlü bir etki yaratarak vetiver beyaz yosun ile karışıyor. Paçuli etkisiyle koku; cüretkar derin ve sofistike karakteri ile tende kalıcılığını koruyor.


Chanel Bleu De Chanel Pour Homme
Son 10 yılın en iyi erkek parfümü lansmanıyla çıkan Chanel Bleu iddiasının hakkını veriyor. Baş döndürücü

Üst notası pembe biber turuçgiller vetiver; orta notası greyfurt kuru sedir ağacı notaları labdanum (Laden Reçinesi) alt notası; tütsü zencefil sandal ağacından oluşuyor.


Bvlgari Man
Kalabriya bergamot menekşe yaprağı ve beyaz armut ilk dokunuş... Taze ve meyvemsi. Bu taze ilk nefes parfümün kalbine kadar devam ediyor ki bu sıradışı temel karakterini oluşturuyor.

Bvlgari Man baştan çıkarıcı odunsu bir koku. Vetiver ve cypriol birleşiminin güçlü ve kararlı aroması ile tatlı beyaz odunsuların sandal ağacı ve kaşmir ağacı ile birleşiminin sıcak dokunuşu... Bu noktada parfümün beklenmedikliği açığa çıkıyor: Bitkisel amberin çekici uyumu. Bu uyum Alberto Morillas tarafından Bulgari için özel olarak yaratıldı. Beyaz bal ve miskin büyüleyici nüansları ile asilbentin sıcak harmonisinin karışımı kokuya oryantal bir heyecan katıyor.


Givenchy Play Intense
Enerjik dinamik ve neşeli... Taptaze.

Üst nota; bergamut ve mandalina ikilisi orta nota; Amiris çiçeği kırmızı biber ve cafeier ağacı. Alt nota; kuru üzüm tonka fasulyesi vetiver ve paçuliden oluşuyor


zzaro Elixir

Azzaro Elixir aromatik ve odunsu nitelikte yumuşak ve baharatlı oryantal nota ile birleşen bir koku. Kokunun ayırt edici özelliğini gizemi ve büyüsü oluşturuyor.

Tepe notasında limon mandalina armut ve frenk üzümü ile başlayan koku orta notada lavanta sandal tarçın ve kakule ile birleşiyor ve dip notada tonka benzoin ladin otu ve vanilya ile sonlanıyor.