Şehir yaşamında erkeğin tıraş olmaktan öte bakımlı olması ve güzel kokması iyi giyinmesi çok önemli. İşe alınırken terfi ederken önemli bir temsil mevkiine aday olurken yakışıklı genç görünümlü ve bakımlı erkeklerin şansı çok daha yüksek. Genç görünmek hem yaptıkları işin başarısını artırıyor hem de karşı cinsin beğenisini kazanıyorlar.

Spor yapan erkeklerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Nedeni sadece sağlık değil birçoğu vücudunu güzelleştirmek için spor yapıyor. Erkekler saunada birbirleriyle kuaför güzellik sağlık muhabbetleri yapıyorlar. Onlar da kadınlar kadar fiziklerine dikkat etmeye çalışıyorlar.

Günümüzde kadınlar parfüm kokan giyinmeyi bilen sigara içse bile sigara kokmayan erkekleri tercih ediyor.

Erkeklerin kozmetik dünyası

Modern erkekler bakımlı ve daha zarif olmayı benimsediler. Yıllardır birçoğu manikürlerini yaptırıyor tırnaklarını törpülüyor vücut ölçüleriyle ilgileniyor saçlarına şekil veriyor boyuyor deodorantlarını ve parfümlerini sürüyorlar.

İstatistikler de erkeklerin estetik ve güzellik ürünlerine veya yöntemlerine ilgisinin yüzde 40 oranında arttığını ortaya koyuyor.

Saç ekimi her zamanki gibi erkeklerin en önde gelen talebi. Ayrıca erkeksi saç dökülmesi tamamen erkeklik hormonlarının sonucu olduğu için beylerin en fazla ilgisini çeken konu budur.

Erkekler ikinci sırada en fazla cilt bakımı manikür ve pedikür ile ilgileniyor.

Özellikle boyun sırt kaş ve yanak lazer epilasyonuna çok büyük talepleri var.

Nekahat süresini kolay atlatacakları operasyonları tercih ediyorlar. Son zamanlarda göğüs ameliyatlarında bir talep artışı izleniyor.

Gıdı bel ve karın yağları için liposuction yaptırıyorlar.
Dolgu botox thermage gibi işlemlerden çok hoşlanmamakla birlikte ameliyatı tercih ediyorlar. Giderek artan oranda bunlardan yararlanıyorlar.
Erkeklerin ilgi gösterdikleri bir başka tedavi alanı da akne izleri ve çukurları.

Erkek cildi farklıdır

Kadın ve erkek cildinin yapısı farklıdır. Vücut yapısı da farklıdır. Onları selülit tedavisiyle uğraşırken görmeyiz ama kalınlaşan belleri için rejim de yaparlar liposuction da yaptırırlar. Akneler akne izleri kadınlar kadar erkekleri de rahatsız eder.

Erkek cildi hormonal yapısı nedeniyle daha dayanıklı ve daha kalın olabilir ama yıllar ve çevresel etkenler onları da yıpratır. Yaşlanma etkileri erkeklerde daha ileri yıllarda ortaya çıkar. Ama kırışıklık çizgileri derin olur.

Erkek cildinin sorunları buluğ çağında akneleri tetikleyen aşırı sebum salgısı ile başlar. Sonra ömür boyu tıraş olmanın sıkıntılı sonuçlarıyla devam eder. Bütün bunlara bir de güneş ışınları stres alkol ve beslenme hataları eklendiğinde erkek cildinin avantajlarından geriye bir şey kalmaz..

Koku sürmede kadınlarla yarışıyorlar

Bir zamanlar erkeklerin ter kokması makbul sayılırdı. Oysa şimdi en fazla deodorantı ayak spreylerini onlar kullanıyor. Yalnız deodorant mı parfüm ve losyon çeşitlerinde erkek kokuları kadın kokularıyla at başı gidiyor ve bunların tümü de oldukça yüksek miktarlarda tüketiliyor.

After shave’ler nemlendiriciler vücut losyonları şampuan çeşitleri en ünlü kozmetik markaların erkek ürün dizileri çağdaş erkeklerin bakımlı olmaktaki heves ve gayretini gösteriyor. Ya çeşit çeşit jöleler saç spreylerine ne demeli? Artık erkekler de önemli günlerde saçlarına fön çektiriyorlar.

ALINTIDIR