Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Thumbs up Erkek Saç Modelleri - Hangi Yüze Hangi Saç Kesimi

  Erkek Saç Kesimi

  Her daim modern kısa kesimler

  Kış trendleri arasında kısa modern kesimlerin yeri ayrı. Başka hiçbir model kısa saç kesimi kadar her tip yüzde modern bir görünüm yaratmıyor. Çünkü kısa saçı keserken kuaförünüzün öne çıkarmak istediği ya da saklamak istediği yüz bölgeleriyle rahatlıkla oynayabilme şansı var. Ayrıca kısa saç kesiminde yer alan model seçeneği inanılmaz derecede fazla. İşte kısa saçlar hakkında bilmek istediğiniz her şey...


  Bugün klasik yarın dağınık :
  Saçların şekli ruh halimize göre farklılıklar gösteriyor. Üstelik kısa saçlarda istediğiniz stilin etkisi diğer saç modellerinden çok daha fazla ortaya çıkıyor. İster jöleyle sıkıca arkaya tarayın kremle dağıtın ya da köpükle ve spreyle şekil verin...


  Trendlerin takipçisi : Kesimlerde birkaç küçük değişiklik örneğin kaküllerde işte yeni saç trendine ayak uydurdunuz bile... Bir sonraki kuaför randevunuzda saçınızın üst kısmında birkaç tutamı uzun bırakın saçlarınız trendy perçemler olarak yüzünüze düşecektir. Ayrıca bu kış saç trendleri arasında uçlarının rengi açılmış dağınık kesimler yer alıyor.


  Maskülen kesim :
  Boyun bölgesi ve yüz formu dışında sahip olduğunuz kafa şekli de saçlarınızın ne kadar kısa olacağı konusunda söz sahibidir. İlginç bir yüz şekli ve güzel gözler sıradışı bir kısa kesimle daha da vurgulanabilir. Eğer kafanızın arka kısmı yuvarlak değilse o zaman çok kısa kesimlerden kaçınmalısınız.


  Şöyle bir düşündüğümüzde bundan 15-20 sene önce erkekler saçlarına pek özenmez hatta hemen hemen hiç umursamazdı. Daha çok keyif yapmaya gidilirdi kuaföre. Mesela orta yaş ve üstü erkekler hafta sonları sakal traşı olup sonrasında güzel bir sıcak havlu kompresi yaptırıp amman değmeyin keyfime der gibiydi. Çocuklar kuaförün tercihine bırakır gençler ise hep birbirinin benzer saçları kullanırdı.

  Evet o zamanlarda moda anlayışımız beklentilerimiz çok bilinçli değildi ama bugün gelinen nokta oldukça farklı. Erkeklerin
  %95'i kendine ve saçlarına özen gösteriyor; max.20 günde bir saçlarını kestirip manikür ve pedikürünü yaptırıyor hatta kaşlarını bile düzelttiriyor. Hele gençler bakımsız saçlar ile evlerinden dışarı dahi çıkmıyor.

  Kısacası artık erkeklerde saçlarına en az bayanlar kadar önem veriyor ve özen gösteriyor..  

  İngiliz psikolog Viren Swami ve Adrian Furnham fiziksel çekiciliğin kitabını yazdı. "Physical Attraction" adını taşıyan kitap İngiltere'de en çok satanlar listesinde. Kitap ilk görüşte aşk var mıdır çirkin erkeklerin yanında neden sürekli güzel kadınlar olur dolgun bir vücut daha mı çekicidir; gibi soruları yeni dünya koşullarına göre yanıtlıyor. Yazarlar güzellik ve çekicilik anlayışına da yeni bir yorum getiriyor.


  Erkekte serseri görünüm ve uzun saç moda
  Bir erkeği yakışıklı yapan saçı olabilir mi? Ya da hep söylendiği gibi kel erkekler daha mı çekicidir? Yazar psikolog Viren Swami’ye göre bu sadece bir mit. Kel erkeklerin testosteron hormonlarının daha çok çalıştığı yani daha çekici olduğu söylenir ama bu gerçek dışı. Testosteronun fazlasının kıllanmaya neden olduğu doğru ama kelliğe neden olduğu yönünde henüz kesinleşmiş bir araştırma yok. Swami’ye göre kel erkeleri daha çekici bulmak tamamen kişisel bir tercih ve zaten bu da çok geçmişte kaldı. Yakında bütün erkekler saç ektirmek zorunda kalacak çünkü şimdi devir David Beckham Johhny Deep devri. Yüze düşen kâküller hatta serseri görünümlü uzun saçlar aslında iyi ve sağlıklı genlere sahip olunduğunun en güçlü kanıtı.


  Yaştan çok bakımlı olmak önemli  Cinsel çekicilikle yaş ters orantılı mı? Eskiden öyleydi. Bir kadının doğurganlık yaşının sona erdiği 40-45’lı yaşlarda yeni bir partner bulması çok daha zordu ama şimdi yaştan daha çok kişinin bakımlı olması kendine olan güveni ve yaydığı cinsel elektrik çok daha önemli. Bu durum eskiden erkekler için geçersiz kabul edilir erkelerin yaşlarının cinsel çekicilikte önemli olmadığı vurgulanırdı. Ama yeni yapılan araştırmalar erkeklerin de en az kadınlar kadar kendilerine özen göstermelerini şart koşuyor.

  Beatles Tarzı Saçlar Geri Geliyor

  System Professional Just Men'in tasarımcısı Markus Salm The Ritz Carlton’da düzenlenen özel gecede 2008 saç trendlerini ve erkek saç bakımı uygulamalarındaki son yenilikleri anlattı.

  2008 saç trendleri Sonbahar/Kış sezonunda erkek saçlarında sade ve klasik modeller ön planda. 60lı ve 80li yıllardan esinlenerek hazırlanan modeller göze çarpıyor. Saç boyları çeşitlilik gösteriyor. Her saç boyu mevcut. Bu sezonda Beatles grubunun saçları geri geliyor. Kontürleri net çalışılmış kesimler göze çarpıyor. Kıyafetlerdeki düz ve sade kesimler kumaşların kalitesi saçlara da yansıyor.
  Saç renkleri de özellikle Türk erkeğine uygun sade renkler. Önceden saç kesimleri daha dağınık iken şimdi daha kısa ve net çizgiler görülüyor. Özellikle alt bölümlerde temiz ve net kesimler dikkat çekiyor.

  Ensede uzun kesimli saç modelin çoktan tarihe karıştığı şu günlerde biz erkeklerin aklında hangi saç stilinin trend haline geldiği sorusu yatıyor. Uzun mu yoksa kısa mı? Kabarık mı yoksa dik mi? Ortada yığınla seçenek olduğu için kafanız muhtemelen karışıktır. Aşağıda altı çeşit saç stilinin sizde nasıl duracağını görmek üzere isterseniz 2007'nin trend belirleyici erkeklerin saç stillerine göz atalım:  Uzun katlı kesim:

  Biraz dağınık ama dikkatle yapılandırılmış ağırlığın üst kısımda olduğu sorunsuz bir kesimdir. Ustalıkla katlandırılmış arka kısım ve düzensiz kaküllerinizle kendinize umursamaz bir hava katabilirsiniz. Tamamiyle “yıka ve çık” mantığı üzerine kurulu bu modelin (zaten düzensiz olduğu için) bozulması gayet zor koruması da bir o kadar kolay bir kesim olduğunu kabul etmek gerek.

  Hangi yüz şekillerine gider: Kare dikdörtgen veya uzun yüzler.

  Size nasıl bir hava katar: Johnny Depp gibi aşırı bakımlı olmayan yaratıcı ve doğuştan bir stil belirleyici.

  Üç numara

  En kolay ve hızlı kesimlerden birisi olmakla birlikte özellikle çene kısmını ve yüzün genelini daha geniş gösterir. Bu temiz görünüş her ne kadar asker traşı olarak bilinse ve saçları dökülmeye başlayan erkekleri çağrıştırsa da çoğu stil sahibi erkek tarafından popüler bir seçim olagelmiştir. Temiz düzenli aynı zamanda karmaşık bir hava katmakla birlikte Prison Break dizisinin yıldız oyuncusu Wentworth Miller gibi bir görünüşün kadınlar tarafından fetiş haline getirildiğini de unutmamak lazım.

  Hangi yüz şekillerine gider: Uzun veya yuvarlak yüzler.

  Size nasıl bir hava katar: Organize ve baskın bir erkek aynı zamanda klas ve karmaşık.  Kısa ve düzenli:

  Kıvırcık saçlı erkeklerin gözdesi olan 60lı ve 70li yılların retro modeli afro bugünlerde biraz daha kısaldı. Lenny Kravitz’in bu çok kısa olmayan modeli saçın her yerinde aynı uzunlukla derli toplu bir şekil yaratırken tarzınıza kentsel bir düzen katıyor.

  Hangi yüz şekillerine gider: Uzun yüzler.

  Size nasıl bir hava katar: Geçmişten kopmamayı tercih etmiş modern bir erkek.

  Uzun ve düzensiz:

  Eğer saçınız kıvırcıksa saçınızın doğal dokusunu bozmadan kullanabileceğiniz pek az saç modeli vardır. Uzun katlı kesim gibi kısa zamanda büyük bir popülariteye sahip olan bu model kıvırcık saçlı erkeklerin saçlarını kazıtmaktan kurtulup uzatmalarını sağladı. Kıvrımlarınızı düzgünleştirmek için tek ihtiyacınız birazcık köpük veya saç şekillendiricisi. Ve güne hazırsınız!

  Hangi yüz şekillerine gider: Uzun kare veya dikdörtgen yüzler.

  Size nasıl bir hava katar: Star Wars’un başrol oyuncularından Hayden Christensen'in ki gibi kendinden emin sakin ama zıpır bir görünüm.

  Dağınık ve dokulu:

  Dağınık ve dokulu model kendini bir çok şekilde gösterebilir ancak en iyi uygulama yöntemini David Beckham’da görüyoruz. Bu modeli temiz ve düzgün bir arka kesim ve üst kısımda biraz daha uzunca bir kesimle elde edebilirsiniz tabii ki Beckham-vari dağınık bir görüntü elde etmek için ön kısma biraz şekillendirici sürüp kaküllerinizi yana atın.

  Hangi yüz şekillerine gider: Kare şekilli yüzler

  Size nasıl bir hava katar: Zarif seçkin bugünün trendlerine uyum sağlayan; ancak bu müthiş saç stilinin altında asi bir delikanlının gizlendiği bir etki.

  Faux-hawk:

  Adını punk rock’ın klişeleşmiş mohawk tarzı saç stiline gönderme yaparak alan bu stili saçınızın biraz daha uzun olan üst kısmını yukarı doğru kaldırarak elde edebiliyorsunuz. Ancak saçın diğer kısımları kısa ve düzenli olmalı. Bu tarzı kullanan bir çok erkek saçına gölge attırmayı yeğlese de; Colin Farrell’da görüldüğü gibi bu tek renkli ve doğal duruş bu sene çok popüler olacağa benziyor.

  Hangi yüz şekillerine gider: Uzun ve kalp şekilli yüzler

  Size nasıl bir hava katar: Trend ve stilin çizgisini belirleyen şehrin modern bir erkeği görünümü.

  ***Kadınların bir erkekte dikkat ettiği ilk noktalardan biri olan saçınızın stilini belirleyebilmek için kendinize zaman ayırın kişilinize ve yüz şeklinize uygun bir kesim seçin. Saç stiliniz en az giyim tarzınız kadar önemlidir. Hangi saç kesimini uygularsanız uygulayın kişiliğinizi en çok yansıtanı seçtiğinizden emin olun.***

  Bugün klasik yarın dağınık:

  Saçların şekli ruh halimize göre farklılıklar gösteriyor.

  Üstelik kısa saçlarda istediğiniz stilin etkisi diğer saç modellerinden çok daha fazla ortaya çıkıyor. İster jöleyle sıkıca arkaya tarayın kremle dağıtın ya da köpükle ve spreyle şekil verin Trendlerin takipçisi Kesimlerde birkaç küçük değşiklik örneğin kaküllerde şte yeni saç trendine ayak uydurdunuz bile...Bir sonraki kuaför randevunuzda saçınızın üst kısmında birkaç tutamı uzun bırakın saçlarınız trendy perçemler olarak yüzünüze düşecektir

  Bugün klasik yarın dağınık:

  Saçların şekli ruh halimize göre farklılıklar gösteriyor.

  Üstelik kısa saçlarda istediğiniz stilin etkisi diğer saç modellerinden çok daha fazla ortaya çıkıyor. İster jöleyle sıkıca arkaya tarayın kremle dağıtın ya da köpükle ve spreyle şekil verin Trendlerin takipçisi Kesimlerde birkaç küçük değşiklik örneğin kaküllerde te yeni saç trendine ayak uydurdunuz bile...Bir sonraki kuaför randevunuzda saçınızın üst kısmında birkaç tutamı uzun bırakın saçlarınız trendy perçemler olarak yüzünüze düşecektir

  Boyun bölgesi ve yüz formu dışında sahip olduğunuz kafa şekli de saçlarınızın ne kadar kısa olacağı konusunda söz sahibidir. İlginç bir yüz şekli ve güzel gözler sıradışı bir kısa kesimle daha da vurgulanabilir. Eğer kafanızın arka kısmı yuvarlak değilse o zaman çok kısa kesimlerden kaçınmalısınız.

  ALINTIDIR 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  En baştaki saç güzel.
  OkyanusunKalbi, Bunu Beğendi.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Kimisine uzun kimisine kısa saç yakışıyor.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart  Şu saçlar çok kötü.:hayir:

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Erkeğe kısa saçı yakıştırıyorum.
  OkyanusunKalbi, Bunu Beğendi.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş