Darende İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Toplum Destekli Polislik birimi engellilere tekerlekli sandalye temini için mavi kapak toplayacak.

"Hayatı paylaşmak engelleri aşmak için bir mavi kapak da sen at" kampanyasının açılışı dolayısıyla Cumhuriyet İlkokulu'nda tören düzenlendi.

İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Komiser Ali Fıstıkçı çocuklara hitaben yaptığı konuşmada toplumsal bir dayanışmayla engellilere umut olacak projeye destek beklediklerini söyledi.
Bu kutulara atılacak pet şişe kapaklarının yürüyemeyen engellilere fayda sağlamanın yanı sıra çevreyi temiz tutmaya da katkı sunacağını belirten

Fıstıkçı"Sadece okulda içtiğiniz suların değil evinizde kullandığınız pet şişelerin kapaklarını da bu kampanyaya ekleyerek yardımlaşmayı
paylaşma duygusunu yaşamalısınız" dedi.

TDP biriminde görevli polis memuru Abdullah Yaman da toplanacak 250 kilo kapağa bir engelli aracı alınabileceğini kaydetti.

Cumhuriyet İlkokulu Müdür Yardımcısı Samet Kayapınar ise çocukların toplumsal olaylara ve çevrelerine duyarlılık göstermesinin önemine vurgu yaparakherkesi kampanyaya katılmaya davet etti.
Daha sonra polisler ve öğrenciler okulda topladıkları kapakları hazırlanan kutulara attı.