MARDİN'in Kızıltepe İlçesi'ndeki amatör genç ressamlar 6 ay boyunca yaptıkları tablolar ile engelli vatandaşlara maddi destek sağlamak
MARDİN'in Kızıltepe İlçesi'ndeki amatör genç ressamlar 6 ay boyunca yaptıkları tablolar ile engelli vatandaşlara maddi destek sağlamak yetkililerden araç gereç yardımı istedi.


İlçenin Atatürk Mahallesi'nde tek odalı bir evde yaşayan genç ressamlar Mehmet Emin Aslan Ümran Öncel ve Halit Tarı engelliler yararına açmak istedikleri sergi için yetkililerden destek bekliyor. 60 yağlı boya resim yapan ressamlar sergi için araç gereçlerinin eksek olduğunu bu konuda yetkililerin kendilerine yardımcı olmaları halinde sergiyi hemen açıp gelirini de engelli vatandaşlara bağışlayacaklarını söyledi. Ressamlardan Mehmet Emin Aslan "Bir süre önce komşumuz olan genç kızın kaza sonucu engelli olması bizleri derinden üzmüştü. Bu engellilere bir yardımda bulunmak için bu işe soyunduk. Yaklaşık 60 adet çalışma yaptık. Bu tabloların sergilenmesi için özellikle çerçeve lazım bunun için Mardin Valiliği Kızıltepe Kaymakamlığı Mardin milletvekillerine ve Kızıltepe belediyesine başvurduk. Ancak sadece Kızıltepe kaymakamlığı 1500 lira yardım yaptı. O paraylada zaten boya aldık. Bizim amacımız engelli vatandaşlara destek sağlamak. Bizim hiçbir beklentimiz yok üniversite mezunuyuz maddi durumumuz iyi değil. Bazen işsiz bazen de sözleşmeli öğretmenlik yapıyoruz. Yetkililerden bu konuda yardım bekliyoruz" dedi.